Mroczne Maserati MC20 Notte z detalami w kolorze białego złota. Powstanie 50 sztuk

Maserati przedstawia MC20 Notte - pierwszą limitowaną edycję supersportowego modelu MC20. Ekskluzywna seria cechująca się mrocznym wyglądem zewnętrznym, zostanie zbudowana w 50 egzemplarzach.

Inspiracją do budowy Maserati MC20 Notte Edition był świat wyścigów. Twórcy podjęli współpracę z Andreą Bertolinim, kierowcą referencyjnym Maserati i byłym mistrzem świata GT1 za kierownicą maszyny z trójzębem. Karoseria zyskała magnetyczny, matowy odcień o nazwie Nero Essenza. Detale ozdobne wykończono natomiast w kolorze białego złota. 20-calowe, matowoczarne obręcze kół również wyróżniają się matowymi akcentami w takim kolorze. Zaciski hamulców zostały polakierowane na czarno. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

We wnętrzu Maserati MC20 Notte znalazły się sportowe fotele regulowane elektrycznie w 6 płaszczyznach, pokryte czarno-szarą Alcantarą z żółtymi przeszyciami. Zagłówki zdobi logo trójzębu, a sportowa kierownica z obszytym Alcantarą wieńcem ma wstawki z włókna węglowego. Pomiędzy zagłówkami umieszczono metalową tabliczkę informującą o edycji specjalnej, na której znalazł się podpis "UNA DI 50" (jeden z 50).

Andrea Bertolini na przejażdżce autem Davida Beckhama

Aby uczcić premierę Maserati MC20 Notte Edition, globalny ambasador włoskiej marki, którym jest David Beckham, wystąpił wspólnie z Andreą Bertolinim w filmie przedstawiającym limitowaną edycję pojazdu. Na nagraniu widzimy, jak Bertolini zabiera samochód Beckhama i nocą wyjeżdża na otwarte drogi, a następnie rusza na tor wyścigowy.

 

Centralnie umieszczony silnik V6

Maserati MC20 jest napędzane centralnie umieszczonym silnikiem V6 Nettuno. Przy stosunkowo niedużej pojemności skokowej wynoszącej trzy litry, jednostka napędowa rozwija imponująco wysoką moc 630 KM. Moment obrotowy o wartości 730 Nm jest przekazywany na koła przez dwusprzęgłową skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach. Pozwala to na rozpędzenie pojazdu do prędkości maksymalnej 325 km/h i osiągnięcie 100 km/h ze startu zatrzymanego w 2,9 sekundy, a 200 km/h w czasie poniżej 9 sekund . Rozpędzaniu się towarzyszy fantastyczny dźwięk sportowego układu wydechowego. Masa własna supersamochodu wynosi 1468 kg. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.