Fiat Strada wyjeżdża z Ameryki Południowej. Pickup rusza na podbój kolejnych rynków

Kompaktowy pickup Fiat Strada - bestseller na rynku brazylijskim, wyjeżdża z Ameryki Południowej. Fiat postanowił ruszyć na podbój sektorów w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki.

Wprowadzony na rynek 25 lat temu w Brazylii Fiat Strada to nieduży pickup, który powstał na bazie samochodu kompaktowego i nie tylko zrewolucjonizował swój segment, ale także cały krajowy przemysł motoryzacyjny. Fiat Strada zdobył ogromne uznanie w Brazylii oraz przez długi czas utrzymywał swoją pozycję lidera. Aktualnie Strada to najlepiej sprzedający się model samochodu na brazylijskim rynku od 2021 roku. Od początku rynkowej kariery tego auta liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła już 400 tysięcy. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Fiat Strada dzięki swojej wszechstronności, sprawdza się jako narzędzie w pracy oraz dobrze spisuje się w podróży. Włoska marka na Bliskim Wschodzie i w Afryce jest dobrze rozpoznawalna i posiada ugruntowaną pozycję. Przykładowo w Turcji, Fiat jest liderem na rynku z rodziną modelu Tipo, która jest sprzedawana pod nazwą Fiat Egea.

Jak informuje producent w komunikacie prasowym, celem Fiata Strada jest ustanowienie nowych standardów w zakresie technologii, designu i bezpieczeństwa w segmencie kompaktowych pickupów przede wszystkim w wybranych krajach Afryki. Auto ma teraz trafić na rynki: Nigeria, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun, Gwinea-Konakry, Madagaskar, Rwanda, Ghana, a także na Wyspy Zielonego Przylądka położone na Oceanie Atlantyckim.

Aktualny Fiat Strada to samochód drugiej generacji wprowadzony do oferty w 2020 roku. Konstrukcja została oparta na modelach Fiat Argo, Fiat Pulse i Fiat Cronos. Pojazd jest produkowany wyłącznie w zakładach Fiata w brazylijskim Betim. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Policjant kierujący ruchem - tak należy odczytywać wydawane sygnały
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.