Najnowsze systemy bezpieczeństwa i nowoczesne technologie w nowym Mitsubishi ASX

Nowe Mitsubishi ASX niedawno przyjechało na polski rynek wraz z całym pakietem najnowszych systemów bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Bestsellerowy SUV stał się jedną z najbardziej zaawansowanych propozycji w segmencie.

Nowe Mitsubishi ASX w plebiscycie The Best of Moto rywalizuje o tytuł Samochodu Roku w aż dwóch kategoriach: Samochodu Praktycznego oraz Samochodu Rodzinnego. Na japońskiego SUV-a możesz zagłosować w TYM MIEJSCU. Mitsubishi ASX to jeden z faworytów w tych kategoriach, co nie może dziwić, bo lubiany w Polsce model doczekał się naprawdę gruntownej modernizacji. Wszystkie zmiany opisaliśmy w obszernej prezentacji:

Tym razem przyjrzymy się nowoczesnym technologiom i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa, w jakie wyposażono nowe Mitsubishi ASX.

Wnętrze z dużym ekranem dotykowym

W kabinie jedną z najważniejszych nowości jest z pewnością zupełnie nowy system multimedialny SDA, którym sterujemy z poziomu dużego, aż 8-calowego ekranu dotykowego. Ale nie tylko, bo ASX obsługuje także komendy głosowe. Urządzenie wyposażone jest w radioodtwarzacz, gniazdo USB, Bluetooth oraz interfejsy: Apple CarPlay i Android Auto. W zależności od wersji wyposażenia system SDA może być wyposażony także w nawigację satelitarną TomTom.

>>> Mitsubishi ASX walczy w plebiscycie The Best of Moto o tytuł Samochodu Praktycznego Roku. Zagłosuj w TYM MIEJSCU. Każdy głos to szansa na wygranie cennych nagród - w tym samochodu.

Mitsubishi ASX 2020Mitsubishi ASX 2020 fot. Mitsubishi

Nowa skrzynia CVT i zaawansowany napęd 4x4

W nowym Mitsubishi ASX-ie debiutuje bezstopniowa przekładnia INVECS-III CVT. Oferuje ręczne sterowanie zmianą biegów w sportowym trybie pracy. Dysponując sześcioma zaprogramowanymi przełożeniami, tryb sportowy zapewnia szeroki zakres przełożeń, a jednocześnie różnice przełożeń sąsiednich biegów są stosunkowo niewielkie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału silnika.

W przeciwieństwie do wielu bezpośrednich rywali, nowe Mitsubishi ASX może zostać wyposażone w opcjonalny system napędu 4WD. Kierowca może wybrać jeden z 3 trybów jazdy zgodnie z preferowanym stylem jazdy i warunkami drogowymi, łącząc oszczędną eksploatację ze skutecznością napędu na wszystkie koła.

Widzisz więcej i jesteś lepiej widoczny - nowe reflektory LED

Nowe Mitsubishi zostało także wyposażone w przednie reflektory BI-LED. Lampy główne oraz te do jazdy dziennej zostały wykonane w technologii LED, a to oznacza, że zapewniają świetną widoczność także w skrajnie trudnych warunkach. Co ważne, takie reflektory są wyposażeniem standardowym w każdym nowym ASX-ie. W opcjach można za to dobrać światła przeciwmgielne LED, które stylizowane są na wzór kostek lodu.

Również w standardzie każdy nowy SUV Mitsubishi jest wyposażony w LED-owe tylne światła. Nie tylko przykuwają wzrok pięknym wyglądem, ale też znacznie poprawiają widoczność na drodze.

>>> Mitsubishi ASX walczy w plebiscycie The Best of Moto o tytuł Samochodu Rodzinnego Roku. Zagłosuj w TYM MIEJSCU. Każdy głos to szansa na wygranie cennych nagród - w tym samochodu.

Mitsubishi ASX 2020Mitsubishi ASX 2020 fot. Mitsubishi

Najnowsze systemy bezpieczeństwa na pokładzie

SUV-y najczęściej pełnią rolę praktyczny, przestronnych i przede wszystkim rodzinnych samochodów, dlatego na pierwszym miejscu stoi w nich bezpieczeństwo. I Mitsubishi o tym nie zapomina, wyposażając nowego ASX-a w cały zestaw zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy.

Długa lista robi wrażenie. Znajdziemy na niej przykładowo:

 • system aktywnej stabilizacji toru jazdy (ASC) z kontrolą trakcji (TCL),
 • system wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA),
 • ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD),
 • system sygnalizacji nagłego hamowania (ESS),
 • czołowe, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne (plus poduszkę tzw. kolanową),
 • mocowanie fotelików dla dzieci ISO-FIX na tylnej kanapie (dwa punkty).
 • światła automatyczne,
 • system ograniczający skutki kolizji czołowych FCM,
 • ostrzeganie o niezamierzonym opuszczaniu pasa ruchu LDW,
 • monitorowanie martwego pola w lusterkach zewnętrznych
 • oraz monitorowanie ruchu poprzecznego podczas jazdy do tyłu.

Trzeba przyznać, że jak na kompaktowego SUV-a jest to wyposażenie imponujące. Zwłaszcza, ze większość najważniejszych systemów oferowana jest w standardzie bez żadnych dopłat.

Nowe Mitsubishi ASX nie zapomina także o komforcie kierowcy i pasażerów, oferując choćby:

 • automatyczną klimatyzację,
 • czujnik deszczu,
 • bezkluczykowy system otwierania drzwi i uruchamiania silnika,
 • podgrzewane przednie fotele,
 • wielofunkcyjną kierownicę, z poziomu której możemy sterować multimediami i zestawem głośnomówiącym,
 • kamerę cofania,
 • okno dachowe,
 • czy wykończenie skórą w wyższych wersjach.

Nowe Mitsubishi ASX - jeden z faworytów w naszym plebiscycie

W nowoczesnym, rodzinnym SUV-ie nie mogło zabraknąć zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i najnowszych technologii. Mitsubishi pod tym względem bardzo bogato wyposażyło nowego ASX-a, robiąc z niego raz jeszcze jedną z najciekawszych propozycji w segmencie i faworyta w plebiscycie The Best of Moto w kategoriach: Samochód Rodzinny oraz Samochód Praktyczny.

Na nowe Mitsubishi ASX możesz oddać swój głos w TYM MIEJSCU. Każdy głos to szansa na wygranie cennych nagród - w tym samochodu.

Partnerem materiału jest Mitsubishi

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.