Nowy Edge - SUV w pełni mobilny, czyli wszystko, co warto wiedzieć o najnowszych multimediach Forda

Ford może z czystym sumieniem nazywać nowego Edge'a jednym z najbardziej zaawansowanych SUV-ów na rynku. Nowoczesne, zaawansowane systemy, w jakie został wyposażony Ford Edge imponują i wyznaczają trendy w klasie.

Nowy Ford Edge to pełnoprawny okręt flagowy marki. I jako taki został wyposażony w najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane systemy na rynku.

Duży SUV oferowany jest z szeregiem zaawansowanych rozwiązań Ford Co-Pilot360, zaprojektowanych w celu zwiększenia ochrony, łatwości prowadzenia samochodu i parkowania, a także zapewnienia wygodniejszych, mniej stresujących i bezpieczniejszych podróży.

Ford SYNC 3 i wirtualne zegary

W konsolę centralną nowego Forda Edge elegancko wkomponowano 8-calowy, dotykowy ekran, za pomocą którego kierowca steruje zaawansowanym systemem multimedialnym. Ekran ma wysoką rozdzielczość i błyskawicznie reaguje na dotyk.

System multimedialny to SYNC 3. Ford konsekwentnie rozwija SYNC-a już od kilku lat i każdą wersją system staje się coraz bardziej kompletny. Trójka to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku. Co ważne, Ford stawia na prostą szatę graficzną, duże kafelki i przejrzystość systemu - dlatego poruszanie się po kolejnych ekranach jest proste i intuicyjne.

SYNC 3 zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji. Możemy z nim połączyć telefon przez Bluetooth i korzystać z pokładowego zestawu głośnomówiącego lub puszczać muzykę. Na liście wyposażenia Edge'a znajdziemy system dźwiękowy B&O klasy premium. SYNC 3 to także nawigacja, usługi typu connect i dostęp do ustawień samochodu.

Nowoczesny system pozwala kierowcy na kontrolowanie podłączonych smartfonów, systemu audio, nawigacji i klimatyzacji nie tylko za pomocą ekranu dotykowego, ale także poleceń głosowych.

Ford SYNC 3 obsługuje Apple CarPlay oraz Android Auto. Można więc do systemu podłączyć nasz telefon i wygodnie korzystać ze wszystkich najważniejszych funkcji. Pod ręką mamy ulubioną muzykę, wiadomości, smartfonową nawigację, audiobooki, czy wirtualnego asystenta w postaci Siri lub Asystenta Google.

Jak już jesteśmy przy telefonach, to Ford Edge może zostać wyposażony w indukcyjną ładowarkę.

W nowym Fordzie Edge debiutuje także tzw. wirtualny kokpit. To duży ekran umieszczony przed oczami kierowcy, który zastępuje klasyczne analogowe zegary.

Cyfrowy zestaw wskaźników umożliwia kierowcom personalizację układu prędkościomierza, obrotomierza i wyświetlaczy informacji o pojeździe w celu dopasowania ich do własnych preferencji, obejmujących także wybór jednego z siedmiu kolorów, zachowując przy tym prosty, elegancki wygląd. 

Stała łączność ze światem - Ford Pass Connect i aplikacja Ford Pass

Nowy Ford Edge zapewnia kierowcy stałą łączność z Internetem. Modem FordPass Connect sprawia, że SUV staje się mobilnym punktem dostępowym Wi-Fi. Z Internetem samochodu może się połączyć aż 10 urządzeń kierowcy i pasażerów.

Ale FordPass Connect to nie tylko udostępnianie Wi-Fi, to również rozbudowane usługi typu connect. O co chodzi? Z Internetu korzysta również system SYNC 3. Przykładowo, nawigacja wzbogaca się o funkcję Live Traffic, która przekazuje co 30 sekund aktualne informacje o ruchu drogowym do systemu nawigacji SYNC 3, aby umożliwić wybranie najlepszej trasy.

Stała łączność ze światem to także bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. W razie wypadku modem FordPass Connect nawiąże połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podając lokalizację pojazdu. Pogotowie i policja przyjadą na miejsce zdarzenia szybciej, co w wielu przypadkach może zapobiec tragedii.

FordPass Connect to także specjalna aplikacja FordPass. Dzięki niej z poziomu telefonu mamy dostęp do wielu przydatnych i wygodnych funkcji. To najciekawsze z nich:

  • lokalizator pojazdu, pomagający właścicielowi znaleźć samochód na rozległych parkingach w centrach handlowych;
  • z poziomu aplikacji możemy także sprawdzić poziom paliwa, stan alarmu, przebieg do wymiany oleju, poziom ciśnienia w oponach i inne ważne parametry samochodu;
  • blokowanie i odblokowywanie zamków drzwi pozwalające na zdalne umożliwienie dostępu do Edge’a,
  • jeżeli nasz Edge ma automatyczną skrzynię biegów, to możemy zdalnie włączyć silnik.

Nowy Ford Edge jest określany mianem "najbardziej zaawansowanego SUV-a w historii marki", dzięki szerokiemu wachlarzowi systemów asystujących kierowcy oraz bogatemu wyposażeniu, które dotąd znaliśmy tylko ze znacznie droższych samochodów.

Również system multimedialny SYNC 3 ze swoimi rozbudowanymi funkcjami wyznacza trendy w klasie dużych SUV-ów.

Partnerem materiału jest Ford.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.