Opony Goodyear z linii UUHP wybrane do nowego Porsche 911 GT3 RS

Opony Goodyear Eagle F1 SuperSport R i SuperSport RS z linii UUHP (ultra ultra high performance) uzyskały homologację do nowego supersamochodu Porsche 911 GT3 RS. Specjalnie opracowane konstrukcje obu modeli opon pozwolą wykorzystać pełnię możliwości tego pojazdu zarówno w warunkach drogowych, jak i na torze wyścigowym.

Każda z opon dla nowego Porsche ma inne zastosowanie. Eagle F1 SuperSport RS to opona gotowa na najtrudniejsze wyzwania na torze. Zastosowano w niej mieszankę o wysokim współczynniku tarcia, która zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy w suchych warunkach. Natomiast mostki w wewnętrznym rowku bieżnika optymalizują powierzchnię styku opony z nawierzchnią dla bardziej spójnego rozkładu ciśnienia, co przekłada się na dobrą stabilność na zakrętach. Z kolei model Eagle F1 SuperSport R został dostosowany do jazdy po drogach publicznych, z uwzględnieniem okazjonalnych wypraw na tor.

„Jesteśmy dumni, że po raz kolejny mogliśmy współpracować z Porsche przy tak wyjątkowym projekcie. Pojazd o tak ekstremalnych osiągach jak Porsche 911 GT3 RS wymaga opon dopasowanych do jego potrzeb i możliwości. Korzystając z naszego bogatego doświadczenia w motorsporcie, stworzyliśmy linię opon UUHP, która wyznacza nowe standardy w zakresie trakcji, dynamiki w zakrętach oraz efektywnego hamowania, co przekłada się na pewność siebie i przyjemność z jazdy," powiedział Johannes Moll, dyrektor zarządzający ds. opon osobowych na pierwsze wyposażenie w Goodyear EMEA.

„Nasze opony poprawiają osiągi i właściwości jezdne najbardziej wyspecjalizowanych pojazdów poruszających się obecnie po drogach. Sposób, w jaki obie specyfikacje opon sprawdzają się na torze i na drodze, jest owocem wieloletnich badań, rozwoju i współpracy Goodyeara z wiodącymi producentami aut," dodał Moll.

Dostępne rozmiary opon dla Porsche 911 GT3 RS to:

· Eagle F1 SuperSport R N0 - 275/35ZR20 102Y; 335/30ZR21 109Y

· Eagle F1 SuperSport RS N0 - 275/35ZR20 102Y; 335/30ZR21 109Y

Materiał PR marki Goodyear.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.