Najbardziej włoski SUV Alfa Romeo - Stelvio Tributo Italiano dostępny na zamówienie

Tributo Italiano to pierwsza globalna edycja specjalna marki, stanowiąca hołd dla jej włoskich korzeni i przeszło 110-letniego dziedzictwa. Edycja specjalna łączy kompleksowość topowych wersji modelu Stelvio z wyrafinowaną selekcją dodatków i grą kolorów charakterystycznych dla Półwyspu Apenińskiego. Stelvio Tributo Italiano charakteryzuje się wybraną paletą lakierów zestawionych z czarnymi elementami w postaci dachu, grilla i lakierowanych, zewnętrznych lusterek bocznych, które dodatkowo zostały wzbogacone miniaturą flagi Włoch, a także pakietem dodatków w kolorze nadwozia i ciemnymi, 21-calowymi felgami. Doznania wizualne stanowią przedsmak wrażeń czekających nas po zajęciu miejsca za kierownicą i uruchomieniu silnika. Samo prowadzenie stanowi kwintesencję sportowych emocji, które najlepiej poznać podczas jazdy próbnej w salonie. Szczegółowa oferta jest dostępna na stronie marki.

Zieleń, biel i czerwień to barwy flagi Włoch i kolory, w których występuje Alfa Romeo Stelvio Tributo Italiano. W pierwszej w gamie marki globalnej edycji specjalnej lakier nadwozia – Verde Montreal, śnieżnobiały Alfa lub Rosso Alfa – kontrastuje z czarnym dachem, wykończonym na czarno grillem w kształcie litery „V" i 21-calowymi felgami z czerwonymi zaciskami Brembo, podkreślając dynamiczny charakter auta, wpisujący się we włoską pasję życia. Efektu pierwszego wrażenia dopełniają czarne, lakierowane obudowy lusterek bocznych z miniaturą flagi Włoch i utrzymane kolorystyce nadwozia listwy progowe, dolna część zderzaków i nadkola.

Edycja specjalna, bazująca na topowych wersjach Stelvio, stanowi hołd dla korzeni marki i uosabia włoską sztukę inżynierii, której kunszt kształtował się na najsłynniejszych torach wyścigowych świata. Dlatego auto cechuje idealny rozkład masy, dynamika jazdy godna włoskiego temperamentu i najlepsze w segmencie średniej klasy SUV-ów rozwiązania techniczne i silnikowe. Dziedzictwo producenta wyraża się też w zachwycającej stylistyce Stelvio, pokreślonej przez specjalną selekcją dodatków edycji Tributo Italiano.

Wystarczy spojrzenie na samochód, by poczuć emocje towarzyszące prowadzeniu Stelvio Tributo Italiano. Towarzyszą nam one również w kabinie – piękne wnętrze, zaprojektowane z dbałością o szczegóły i wykończone najwyższej jakości materiałami, stanowi zapowiedź doskonałej zabawy podczas jazdy. Nowe, perforowane fotele z czarnej, perforowanej skóry mają na zagłówkach wyhaftowane logo edycji specjalnej. Fotele przecina czerwone przeszycie, które biegnie też przez całą deskę rozdzielczą i wewnętrzne panele drzwi.

Edycja specjalna Alfa Romeo Tributo Italiano wkracza w nową erę zaawansowanej łączności, dzięki szerokiej gamie nowoczesnych systemów i aplikacji przydatnych na co dzień (Connect ONE oferująca natychmiastowe wsparcie w nagłych przypadkach, Connect PLUS do zdalnej obsługi samochodu za pomocą smartfonu, opcjonalny My Alert informujący o podejrzeniu kradzieży auta, My Wi-Fi umożliwiający zrobienie z samochodu hot-spotu czy My Entertainment), które pozwalają zachować kontakt ze światem, a także poprawiają komfort i bezpieczeństwo podróży.

Materiał promocyjny

O doskonałe emocje z jazdy dba gama nowoczesnych silników, obejmująca turbodoładowaną, 280-konną jednostkę benzynową 2.0 lub turbodoładowanego Diesla 2.2 o mocy 210 KM, oba zestawione z 8-biegową, automatyczną przekładnią i napędem na wszystkie koła Q4. Dostępny jest też 160-konny turbodiesel z napędem na tylną oś. Smak doznań z prowadzenia Stelvio Tributo Italiano wyraża długa lista rozwiązań technicznych, obejmująca m.in. aktywne zawieszenie, z elektronicznie sterowaną siłą tłumienia. Aktywne zawieszenie Alfa™ Active Suspension na bieżąco dostosowuje się do warunków jazdy na drodze i pozwala wybrać styl jazdy bardziej ukierunkowany na osiągi lub wygodę.

O bezpieczne podróżowanie bez uszczerbku dla przyjemności prowadzenia samochodu dbają takie systemy jak wspomaganie kierowcy (ADAS) umożliwiające autonomiczną jazdę poziomu 2, tylna kamera cofania z liniami dynamicznymi, systemy wykrywania martwego pola i obiektów na drodze cofania, aktywny tempomat, hamowanie awaryjne AEB czy ostrzeganie o kolizjach czołowych FCW.

Wyjątkowo włoska edycja specjalna Tributo Italiano jest już możliwa do zamówienia w autoryzowanych salonach Alfy Romeo, w cenie od 304 800 zł. W celu poznania szczegółowej oferty, w tym licznych, dogodnych opcji finansowania, oraz skorzystania z jazdy próbnej zapraszamy na stronę marki.

Materiał promocyjny PR marki Alfa Romeo.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.