Wybierając telewizor patrz na jakość obrazu i..?

Ostatnie miesiące roku to zawsze gorący sezon zakupowy. Pojawiają się atrakcyjne oferty związane z Black Friday lub Cyber Monday, czy inne przedświąteczne promocje. Jeśli w tym okresie planujemy zakup nowego telewizora, warto się wcześniej odpowiednio do tego przygotować. Podpowiadamy, jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby za kilka lat nasz wybór był równie satysfakcjonujący.

Przeglądając produkty na stronach internetowych czy też stojąc przed sklepowymi półkami, przeważnie mamy w głowie ogólne wyobrażenie perfekcyjnego telewizora. Zwracamy uwagę na jakość obrazu, wzornictwo, cenę, wielkość. Dopiero później myślimy o innych cechach, takich jak zaawansowane inteligentne funkcje czy szybkość obsługi Smart TV Samsung. Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrany telewizor powinien odzwierciedlać nasze preferencje oraz odpowiadać na nasze oczekiwania – zależnie od tego, czy szukamy uniwersalnego  modelu dla całej rodziny do oglądania filmów i seriali czy też raczej do gier i sportu.

Obraz, który cieszy oko

Nie da się ukryć, że pięknie nasycone barwy to ważny czynnik przy wyborze telewizora. W końcu to one sprawiają, że możemy czerpać radość z niesamowitych doświadczeń filmowych. W ofercie telewizorów Samsung dostępne są modele z różnymi technologiami wyświetlania obrazu, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Na przykład modele telewizorów Samsung OLED, dzięki nowoczesnym samoemisyjnym pikselom oraz kropce kwantowej (Quantum Dot), oferuje głęboką czerń, czystą biel i każdy odcień, jaki tylko można sobie wyobrazić. 

materiał promocyjny

Z kolei QN900C, czyli przedstawiciel rodziny telewizorów Excellence Line Neo QLED 8K, sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów. Charakteryzuje się zaawansowaną technologią wyświetlania Quantum Mini LED z 14-bitową skalą luminacji, która sprawia, że podświetlenie ekranu kontrolowane jest lepiej niż kiedykolwiek. Dzięki niej można cieszyć się seansami wzbogaconymi o niedostrzegalne wcześniej szczegóły. Niezależnie od tego czy oglądamy rozgrywany w ciągu dnia mecz tenisa czy nocny pościg w kinie akcji, obraz będzie równie wyrazisty i pełen szczegółów.

 

Jaką rozdzielczość wybrać?

Obecnie najbardziej popularną na rynku rozdzielczością jest 4K, która stała się już powszechnym standardem. W ofercie telewizorów Samsung jest do wyboru mnóstwo modeli z tą rozdzielczością, takich jak chociażby OLED 77S95C. O jak najlepsze wrażenia w czasie oglądania w telewizorach OLED ale i Neo QLED dba Procesor AI Quantum 4K. Dzięki technologii głębokiego uczenia, Procesor AI niezwykle precyzyjnie optymalizuje i ulepsza oglądane treści, a inteligentne skalowanie zapewnia zachwycającą rozdzielczość także materiałów w jakości SD czy Full HD, jak najbardziej zbliżone do 4K. Z kolei Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ odpowiada za większą dynamikę ruchu. Dzięki temu widzowie mogą cieszyć się niezwykłe płynnym ruchem podczas oglądania meczów, czy też szybkim refleksem podczas rozgrywania wirtualnych batalii.

materiał promocyjny

Jednak specjalnie dla widzów, którzy pragną niesamowitych, wbijających w fotel wrażeń, dostępne są także modele o rozdzielczości 8K. Oznacza to standard 7680x4320 pikseli. To czterokrotnie większa liczba pikseli niż w telewizorach 4K, dlatego też modele o rozdzielczości 8K oferują jeszcze bardziej szczegółową jakość obrazu.

materiał promocyjny

Ta topowa seria obejmuje trzy modele QN900C, QN800C i QN700C, które dostępne są w przekątnych od 55 do 85 cali. W 2023 telewizory Excellence Line NEO QLED 8K – QN900C, QN800C – otrzymały jeszcze mocniejszy Neuronowy Procesor AI Quantum 8K, który zwiększa możliwości w zakresie skalowania obrazu do jakości jak najbliższej 8K. Proces skalowania oparty jest aż na 64 wielomodelowych sieciach neuronowych (w poprzedniej generacji było ich 20). Dodatkowo model Excellence Line  QN900C oferuje odświeżanie 144 Hz. Wszystko to razem sprawia, że widzowie mogą cieszyć się jeszcze większym realizmem. 

Postaw na większy ekran

A skoro o wielkościach mowa – przy wyborze warto postawić na większy ekran. Wysoka rozdzielczość, innowacyjne technologie i nowoczesne podejście do designu sprawiły, że Polacy pokochali duże ekrany i że coraz częściej goszczą one w naszych domach. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniała się także definicja dużego telewizora Samsung – obecnie są to telewizory o przekątnej 65" i większe. Popyt według danych firmy na nie stale rośnie od 2018 roku i jest już znaczący. Według danych firmy Samsung, obecnie co piąty kupowany w Polsce telewizor ma już ekran o przekątnej 65 cali lub większy. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie tylko się umacniał. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy na pewno w naszym salonie nie zmieściłby się większy ekran. Telewizory, takie jak S95C o przekątnej 77" czy QN900C o przekątnej 85" zapewnią niesamowite emocje z oglądania oraz całkowite zanurzenie się w filmowej akcji. Ponadto w obecnej ofercie telewizorów Samsung znajdziemy nawet modele przekątnej 98", które jeszcze niedawno były dostępne tylko na specjalne zamówienie, co świadczy o sporych zmianach na rynku.

materiał promocyjny

Komfort użytkowania przed wszystkim

Niewątpliwie istotnym czynnikiem przy wyborze telewizora, jest także intuicyjna i prosta obsługa. Smart TV, czyli telewizor z dostępem do Internetu, to już rynkowy standard. Tegoroczne telewizory Samsung oferują jeszcze sprawniejszy Smart Hub, który pomoże lepiej odnaleźć się w szerokim wyborze platform VoD. Treści wyświetlane są z podziałem na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań, dzięki czemu odkrywanie nowych seriali czy filmów będzie jeszcze łatwiejsze. A to nie koniec udogodnień. Telewizory, takie jak S95C 77" czy QN900C 85" posiadają wbudowany Hub IoT, dzięki któremu domowy ekosystem można zbudować bez dodatkowych modułów zewnętrznych, łączących różne urządzenia. Wystarczy przy pierwszym uruchomieniu telewizora aktywować Hub, aby korzystać z nowych możliwości. W telewizorach Samsung Smart TV może być dodatkową motywacją do wykorzystywania urządzeń Smart Home. Hub IoT to z jednej strony oszczędność, a z drugiej znaczne ułatwienie w zarządzaniu inteligentnym domem.

materiał promocyjny

Wzornictwo też ma kluczowe znaczenie

Widzowie, którzy lubią otaczać się pięknymi przedmiotami i przywiązują dużą wagę do wystroju wnętrz, zapewne zwracają uwagę także na design telewizora. W końcu to największy domowy ekran, który często stanowi centralny punkt pomieszczenia. Na szczęście nowoczesne telewizory odznaczają się zazwyczaj bardzo minimalistycznym, przemyślanym wzornictwem. W modelu S95C 77" zastosowano Ultrasmukły Design. Obudowa ma głębokość zaledwie 11 mm, co oznacza, że jest to naprawdę minimalistyczna konstrukcja. Tak niezwykłą smukłość udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu Modułu One Connect Pro.

materiał promocyjny

To zewnętrzna skrzynka, która pozwala podłączyć do telewizora dodatkowe urządzenia. Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli zwisających z tyłu obudowy. Pozwala także na większą swobodę aranżacji, gdyż Moduł One Connect Pro można umiejscowić obok lub przymocować do stopy telewizora. Z kolei model QN900C 85" to synonim luksusu pod każdym możliwym względem. Jego cechą charakterystyczną jest Bezgraniczny Ekran, czyli praktycznie niewidoczne krawędzie oraz zminimalizowana ramka ekranu, która pozwala na jeszcze bardziej imponujące wrażenia podczas oglądania. Czysta forma telewizora – bez zbędnych detali – odmieni wnętrze każdego domu, wnosząc do niego harmonię i elegancję.

 Materiał promocyjny Samsung

Copyright © Agora SA