Święto miłośników najmocniejszej litery na świecie - BMW M Festival na torze Silesia Ring

Korzenie BMW M GmbH sięgają sportów motorowych. Od ponad 50 lat marka oferuje entuzjastom motoryzacji doświadczenia, które przyśpieszają bicie serca i dają czystą radość z jazdy. Już 15 lipca 2023 roku na torze Silesia Ring społeczność fanów i właścicieli pojazdów BMW M będzie mogła po raz drugi spotkać się podczas BMW M Festival. W programie m.in. pokazy BMW XM Label Red i i7 M70.

Entuzjaści modeli BMW M ponownie spotkają się na torze Silesia Ring, gdzie będą na nich czekać atrakcje zapewniające potężną dawkę adrenaliny. Najnowsze modele BMW z rodziny M, unikatowe samochody z prywatnych kolekcji oraz okazja, by skosztować wszystkiego, co oferują auta sygnowane najmocniejszą literą na świecie - niezrównaną radość z jazdy i bezkompromisowe osiągi na najnowocześniejszym torze w Polsce – to wszystko czeka na uczestników BMW M Festival.

Podczas wydarzenia przewidziane są m.in. jazdy testowe najnowszymi modelami BMW M - BMW M2, XM oraz pierwszym w historii M3 Touring. Uczestnicy będą mieli okazji spróbować swoich sił na open track’u czy symulatorach wyścigowych, a także wziąć udział w konkursie MY ///M na najpiękniejsze BMW M obecne na festiwalu czy w jazdach szkoleniowych, w tym z nauką driftu. W strefie EXPO prezentowane będą między innymi BMW XM Label Red, najmocniejsze wydanie pierwszego w historii modelu BMW M z napędem hybrydowym, który nie ma odpowiednika w tradycyjnej gamie marki. BMW M Festival to również okazja, by zobaczyć topową wersję w pełni elektrycznego BMW serii 7 - i7 M70, które jest najmocniejszym modelem z napędem elektrycznym w całym portfolio BMW. Posiadacze biletu VIP Training będą mogli skorzystać z jazdy Taxi Drive bolidem BMW Sauber F1 oraz wybrać się na przelot widokowy śmigłowcem Bölkow Bo105. Dzień pełen emocji zamknie parada, w ramach której wszystkie samochody BMW M przejadą po pełnej nitce toru.

Wydarzenie wymaga szczególnej oprawy i wyjątkowej lokalizacji, dlatego festiwal odbędzie się na torze Silesia Ring. Ten najnowocześniejszy w Polsce, pełnowymiarowy tor wyścigowy, wyróżnia się doskonałą infrastrukturą i zapewnia optymalne warunki do testowania pełnego potencjału modeli BMW M, gwarantując bezpieczeństwo nawet podczas ekstremalnej jazdy.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz biletów znajdują się pod adresem: https://www.bmwmfestival.pl/

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska
Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska
YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska
Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Materiał promocyjny PR marki BMW.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.