LG prezentuje ładowarki do pojazdów elektrycznych

LG Electronics rozszerza swoją działalność w zakresie ładowarek do pojazdów elektrycznych (EV), co ma umocnić pozycję firmy w tym szybko rozwijającym się segmencie. Rozpoczęcie produkcji ładowarek EV przez HiEV Charger (znane wcześniej jako AppleMango), świętowano wczoraj podczas uroczystej ceremonii. Przedsiębiorstwo HiEV Charger, zajmujące się rozwiązaniami do ładowania pojazdów elektrycznych, zostało przejęte przez LG, GS Energy i GS Neotek w 2022 roku.

Podczas ceremonii firma HiEV Charger zaprezentowała portfolio produktów obejmujące cztery różne ładowarki: dwa modele o mocy 7 kW (montowany na ścianie i wolnostojący) oraz dwa modele do szybkiego ładowania (o mocy 100k W i 200 kW). Wszystkie nowe produkty wyróżniają się wygodną instalacją i szerokim zakresem zastosowań – w domach, budynkach biurowych oraz wielu innych obiektach komercyjnych.

Ładowarki EV oferują szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo. Oprócz odporności na wodę i kurz, ładowarki są wyposażone w rozwiązania zapewniające ochronę elektryczną i termiczną podczas procesu ładowania. Mają również niewielką głębokość, która umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni, a dwa złącza umożliwiają ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych jednocześnie. Takie funkcje jak wykrywanie blokady złącza i zdalne aktualizacje zapewniają łatwą obsługę.

Łącząc wiedzę i umiejętności techniczne z sektorów B2C i B2B, LG jest w stanie oferować klientom różnorodne rozwiązania i komfort podczas korzystania z produktów. Sprawdzone możliwości firmy w zakresie produkcji, kontroli jakości, obsługi posprzedażnej i zarządzania łańcuchem dostaw są niezbędne do osiągnięcia trwałego sukcesu w branży rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych. LG planuje wprowadzanie produktów i związane z tym partnerstwa w krajach na całym świecie.

Według Roland Berger, globalnej firmy świadczącej usługi konsultingowe w zakresie zarządzania, do 2030 roku globalny rynek ładowania pojazdów elektrycznych ma wzrosnąć do 186 miliardów dolarów. Jego rozwój napędzany jest przez kilka czynników, w tym ciągłe wdrażanie przepisów mających na celu ochronę środowiska oraz nieustanny postęp elektryfikacji pojazdów.

Rozpoczęcie produkcji ładowarek EV to dla LG ważny kamień milowy, dzięki któremu zamierzamy stać się dostawcą kompleksowych rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych. Zamierzamy oferować właścicielom pojazdów elektrycznych wygodne i szybkie rozwiązania do ich ładowania, a naszym partnerom dostarczać zróżnicowane rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych obejmujące różne formaty i nowe usługi.

Suh Heung-kyu, wiceprezes i szef działu Electric Vehicle Charging w LG Electronics Business Solutions Company

Materiał promocyjny

LG Business Solutions jest zaufanym partnerem biznesowym oferującym innowacyjne produkty i rozwiązania dla wielu różnych branż na całym świecie. Dzięki portfolio unikatowych produktów, między innymi wiodących w branży systemów OLED i LED, LG jest cenioną marką wśród klientów na całym świecie. Rozwiązania LG w dziedzinie IT obejmują monitory biznesowe, laptopy, projektory, urządzenia działające w chmurze, wyświetlacze medyczne i roboty komercyjne zaprojektowane pod kątem maksymalnej wydajności pracy i kształtowania wysokiej wartości dla klienta. Więcej informacji na temat rozwiązań biznesowych LG można znaleźć na stronie internetowej LG.com/pl.

Materiał promocyjny PR marki LG Electronics.

Copyright © Agora SA