Zapraszamy na jazdy testowe nowym DS 7

Od dzisiaj można składać zamówienia na Nowego DS 7. Nowy DS 7 jest dostępny z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 225, 300 i 360 KM oraz z silnikiem wysokoprężnym o mocy 130 KM. Oferta obejmuje pięć wersji wyposażenia oraz serię limitowaną LA PREMI?RE wprowadzoną z okazji rynkowego debiutu. Ceny rozpoczynają się od 199 900 zł.

Seria limitowana nowego DS 7 E-TENSE 4x4 360 LA PREMIÈRE

Najlepiej wyposażona wersja - nowy DS 7 E-TENSE 4x4 360 - będzie również dostępna w serii limitowanej LA PREMIÈRE.

Za szczegóły projektu tej wyjątkowej wersji, będącej ucieleśnieniem ducha GT, odpowiada dział DS PERFORMANCE, który ma w swoim dorobku dwa tytuły mistrzowskie na torach Formuły E. Podwozie jest obniżone o 15 mm, rozstaw kół szerszy (+24 mm z przodu, +10 mm z tyłu), a tarcze hamulcowe mają średnicę 380 mm i czterotłoczkowe zaciski z logo DS Performance w kolorze czarnym.

Nowy DS 7 E-Tense 4×4 360 wyróżnia się imponującymi osiągami, które zapewnia układ napędowy składający się z silnika spalinowego o mocy 200 KM oraz dwóch silników elektrycznych o mocy 110 i 113 KM, odpowiednio na przedniej i tylnej osi (napęd na cztery koła) oraz masa pojazdu zredukowana do 1 885 kg. Pozwala to na uzyskanie niemal wzorcowego stosunku mocy do masy, sprawiając, że DS 7 staje się punktem odniesienia w swoim segmencie.

Silniki elektryczne zasilane z akumulatora o pojemności 14,2 kWh umożliwiają jazdę w trybie zeroemisyjnym, z napędem na tylną oś lub na cztery koła. Zapewniają zasięg do 62 km w trybie miejskim (WLTP) i 57 km w trybie mieszanym (WLTP). W trybie 100% elektrycznym samochód może rozwijać prędkość maksymalną 190 km/h. Zgodnie z danymi homologacyjnymi Nowego DS 7 E-Tense 4×4 360, emisja CO2 wynosi 40 g/km, a zużycie paliwa 1,8 l/100 km.

Wyposażony w opony Michelin Pilot Sport 4S w rozmiarze 245/35 R21, nowy DS 7 E-Tense 4×4 360 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, a pokonanie 1000-metrowego odcinka ze startu zatrzymanego zajmuje 25,4 sekundy.

Limitowana seria LA PREMIÈRE oferowana jest w dwóch wersjach kolorystycznych wykończenia wnętrza – Basalt Black OPÉRA lub Pearl Grey OPÉRA. Wyjątkowy styl wnętrza podkreśla skóra Nappa, która poza tapicerką foteli z motywem bransolety od zegarka została również wykorzystana do wykończenia deski rozdzielczej, paneli drzwiowych i konsoli środkowej. Elementem wyróżniającym stylistykę nadwozia jest pakiet Black (fortepianowa czerń) z czarnymi elementami dekoracyjnymi obejmującymi obramowania okien, relingi dachowe, akcenty dekoracyjne na osłonie chłodnicy, DS WINGS, a także specjalne emblematy i dolną część przedniego zderzaka.

Wszystkie funkcje dostępne w nowym DS 7 są oferowane w standardzie, w tym zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, system półautonomicznej jazdy poziomu 2. DS DRIVE ASSIST, nowy system informacyjno-rozrywkowy DS IRIS SYSTEM, nowe reflektory DS PIXEL LED VISION 3.0, system audio FOCAL Electra, system DS NIGHT VISION zapewniający kierowcy optymalną widoczność w nocy, DS DRIVER ATTENTION MONITORING wykrywający spadek poziomu koncentracji kierowcy, system Active Safety Brake sterowany kamerą i radarem, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą 360°, podgrzewane i wentylowane przednie fotele z funkcją masażu, rozszerzona dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z panelem sterującym dla tylnych siedzeń i filtrem antyalergenowym, podgrzewana przednia szyba, otwierany dach panoramiczny, laminowane akustyczne szyby boczne, alarm z blokadą drzwi i elektrycznym zabezpieczeniem przed dziećmi.

Nowy DS 7 E-TENSE 4x4 360 LA PREMIÈRE jest dostępny w cenie 344 000 zł.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Gama obejmująca pięć wersji wyposażenia i cztery jednostki napędowe

Oprócz limitowanej wersji DS 7 E-TENSE 4x4 360 LA PREMIÈRE, Nowy DS 7 dostępny jest w pięciu wariantach wyposażenia: BASTILLE, RIVOLI i OPÉRA oraz PERFORMANCE LINE i PERFORMANCE LINE+, w ramach których dodatkowo oferowane są różne linie. Im wyższa wersja wyposażenia tym więcej dodatkowego wyposażenia w standardzie i tym mniejsza liczba opcji.

Oferta obejmuje cztery układy napędowe, w tym trzy hybrydy plug-in E-TENSE.

Trzy hybrydowe układy napędowe typu plug-in

W gamie Nowego DS 7 dominują jednostki napędowe korzystające z technologii hybrydowej plug-in E-TENSE, która pozwoliła marce dwukrotnie sięgnąć po mistrzostwo świata Formuły E. Poza wersją 360-konną, Nowy DS 7 jest również dostępny w wersji o mocy 225 KM z napędem na jedną oś oraz w wersji o mocy 300 KM z napędem na cztery koła.

Nowy DS 7 E-Tense 4×4 300 w trybie 100% elektrycznym rozwija prędkość maksymalną 135 km/h. Zgodnie z danymi homologacyjnymi zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi do 81 km w cyklu miejskim (WLTP) i do 63 km w cyklu mieszanym (WLTP) przy emisji zaledwie 27 g/km CO2 i homologowanym zużyciu paliwa na poziomie 1,2 l/100 km. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy, a 1000-metrowy odcinek ze startu zatrzymanego pokonuje w 25,9 sekundy.

Ceny Nowego DS 7 E-TENSE 4x4 300 zaczynają się od 283 000 zł.

W przypadku Nowego DS 7 E-TENSE 225, zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 80 km w cyklu miejskim (WLTP EAER) oraz do 65 km w cyklu mieszanym (WLTP AER) przy emisji zaledwie 28 g/km CO2 i homologowanym zużyciu paliwa na poziomie 1,2 l/100 km.

Ceny Nowego DS 7 E-TENSE 4x4 225 zaczynają się od 263 000 zł.

Dostępna jest również wersja z silnikiem diesla

Nowy DS 7 jest nadal dostępny w wersji z silnikiem BlueHDi 130 współpracującym z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony w turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek i układ wysokociśnieniowego wtrysku bezpośredniego, posiada wszystkie najnowsze technologie, dzięki którym w procesie homologacji uzyskał zużycie paliwa na poziomie 4,0 l/100 km i emisję CO2 na poziomie 106 g/km.

Ceny wersji z taką jednostką napędową zaczynają się od 199 000 zł.

OPÉRA – francuska elegancja

Nowy DS 7 w wersji OPÉRA jest symbolem wyrafinowanego i eleganckiego stylu. Wersja jest dostępna ze wszystkimi jednostkami napędowymi i w dwóch wariantach kolorystycznych we wnętrzu: Basalt Black oraz w nowym kolorze Pearl Grey.

DS Automobiles tworzy wnętrza łączące luksus z najlepszymi tradycjami francuskiego rzemiosła. Fotele pokrywa skóra Nappa, której walory dodatkowo wydobywa motyw plecionki, inspirowany bransoletką od zegarka. Takie samo skórzane wykończenie otrzymały również panele drzwi, deska rozdzielcza i konsola środkowa. Pokrywa poduszki powietrznej została natomiast obszyta skórą groszkową. Efektem pracy mistrzów rzemiosła z DS Automobiles są charakterystyczne dla marki przeszycia ściegiem perłowym oraz giloszowanie z motywem „Clous de Paris".

Standardowe wyposażenie obejmuje zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION (w wersjach E-TENSE), system półautonomicznej jazdy poziomu 2. DS DRIVE ASSIST, nowy system informacyjno-rozrywkowy DS IRIS SYSTEM, nowe reflektory DS PIXEL LED VISION 3.0, system Active Safety Brake sterowany kamerą i radarem, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania, podgrzewane i wentylowane przednie fotele z funkcją masażu, rozszerzoną dwustrefową klimatyzację automatyczną z panelem sterującym dla tylnych siedzeń i filtrem antyalergenowym, podgrzewaną przednią szybę, otwierany dach panoramiczny, laminowane akustyczne szyby boczne.

RIVOLI – idealnie dobrane materiały

Dzięki skórzanej tapicerce Basalt Black wykonanej ze skóry Claudia, kokpit w wersji RIVOLI zyskuje bardziej wyrazistą fakturę i ukazuje pełnię kunsztu wykonawców.

Podstawowe wyposażenie standardowe obejmuje zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION (w wersjach E-TENSE), nowy system informacyjno-rozrywkowy DS IRIS SYSTEM, nowe reflektory DS PIXEL LED VISION 3.0, system Active Safety Brake sterowany kamerą i radarem, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania, dwustrefową automatyczną klimatyzację.

PERFORMANCE LINE i PERFORMANCE LINE + –   Deep Black Alcantara®

W wersjach wyposażenia Performance Line i Performance Line+ Nowy DS 7 wprowadza tapicerkę Alcantara® Deep Black na fotelach, panelach drzwi, desce rozdzielczej i konsoli środkowej. Kierownica pokryta jest perforowaną skórą z ziarnistą fakturą i złotymi i karminowymi przeszyciami.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

BASTILLE – bogactwo wyposażenia

Wersja Bastille wprowadza do wnętrza materiałową tapicerkę Peruzzi Bronze, z wykończeniem z efektem rybiej łuski DS Mistral Canvas. Inspirowane fakturą rybiej skóry elementy dodają tkaninie przyjemnej lekkości i kuszącej miękkości w dotyku. Opcjonalnie dostępne jest wnętrze wykończone czarną skórą Basalt Black.

W tej konfiguracji nowy DS 7 otrzymuje wiele elementów wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności regulator i ogranicznik prędkości, aktywny alarm niezamierzonego przekroczenia linii, system kontroli martwego pola oraz system Active Safety Brake sterowany kamerą. Elektroniczne systemy hamowania i stabilności obejmują ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), system wspomagania nagłego hamowania (EBA), system dynamicznej kontroli stabilności (ESP) z kontrolą trakcji (TC) i kontroli stabilności przyczepy. Automatyczne reflektory oraz przyciemniana przednia szyba z automatycznymi wycieraczkami i z dodatkową warstwą akustyczną są również oferowane w standardzie, podobnie jak system kontroli uwagi kierowcy i osiem poduszek powietrznych.

W wersjach E-TENSE ten wariant jest standardowo wyposażony również w zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, podobnie jak w system informacyjno-rozrywkowy DS IRIS SYSTEM, niezależnie od układu napędowego.

Personalizacja nadwozia

W ofercie dostępnych jest sześć kolorów nadwozia: Platinum Grey, Perla Nera Black, Crystal Pearl, Pearl White oraz 2 zupełnie nowe: Lacquered Grey i Sapphire Blue

Dla całej gamy oferowane są obręcze kół o średnicy od 18 do 20 cali z oponami klasy A. Wyjątek stanowi Nowy DS 7 E-TENSE 4x4 360, który otrzymał 21-calowe obręcze BROOKLYN z oponami Michelin Pilot Sport 4S.

Przykładowe ceny:

  • Nowy DS 7 BlueHDi 130 Automatic BASTILLE: 199 900 zł.
  • Nowy DS 7 E-TENSE 225 PERFORMANCE LINE: 250 000 zł.
  • Nowy DS 7 E-TENSE 4x4 300 RIVOLI: 283 000 zł.
  • Nowy DS 7 E-TENSE 4x4 360 LA PREMIÈRE: 344 000 zł.

Samochody są już dostępne do jazd testowych. Lista dostępnych lokalizacji: https://www.dsautomobiles.pl/punkty-sprzedazy-ds/znajdz-punkt-sprzedazy-ds.html?pid=18400

DS AUTOMOBILES

DS Automobiles to marka, która istnieje na rynku od 2014 roku. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom i awangardowemu podejściu, DS podtrzymuje tradycje innowacyjności i niebanalnego stylu odziedziczone po modelu DS z 1955 roku. Jej ambicją jest zdobycie statusu ikony francuskiego know-how w segmencie samochodów luksusowych.

Zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących oryginalnych samochodów wyposażonych w najnowsze zdobycze technologii, modele DS łączą w sobie wyrafinowanie i zaawansowaną technologię. DS 3 CROSSBACK, DS 4 CROSSBACK, NOWY DS 7 oraz DS 9, tworzą nową, światową gamę marki DS.

Zdobywając dwukrotnie tytuł mistrzowski w Formule E w 2019 i 2020 roku, DS Automobiles potwierdziło swoją czołową pozycję w dziedzinie elektryfikacji pojazdów. Marka oferuje zelektryfikowane wersje wszystkich swoich modeli. DS Automobiles proponuje napędy E-TENSE, zarówno w 100% elektryczne jak i hybrydy ładowane o mocy sięgającej 360 KM i wyposażone w napęd na 4 koła.  Od 2024 roku wszystkie nowe modele wyprodukowane przez DS Automobiles będą wyłącznie w 100% elektryczne.

Dla swoich wymagających klientów, oczekujących spersonalizowanej i ekskluzywnej obsługi, DS Automobiles stworzył jedyną w swoim rodzaju ofertę ekskluzywnych usług premium „ONLY YOU, l’expérience DS".

Obecna w 40 krajach marka DS rozwija sieć wyłącznej dystrybucji, która obejmuje 400 punktów sprzedaży DS STORES na całym świecie.

Śledź aktualności dotyczące marki DS na całym świecie na www.DSautomobiles.com @DS_Official

Materiał promocyjny PR marki DS AUTOMOBILES.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.