Jakie opony do jakiego stylu jazdy? Te trzy modele spełnią oczekiwania

Ogumienie to bardzo ważny element każdego samochodu, który istotnie wpływa na jego właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo. Zobacz, które opony pasują do twojego stylu jazdy.

PremiumContact 7 – wyjątkowy komfort

Opona ContinentalOpona Continental fot. Continental

Jeśli szukasz opony zapewniającej wyjątkowe właściwości jezdne, to Continental PremiumContact 7 jest strzałem w dziesiątkę. Doświadczenie, które stoi za marką, pozwoliło na stworzenie nowej mieszanki RedChili, która czerpie garściami z rozwiązań stosowanych w sportowych modelach opon. Innowacyjna mieszanka, w odróżnieniu od większości konwencjonalnych opon nie wymaga rozgrzania, aby osiągnąć optymalne parametry. PremiumContact 7 to opona, na którą można liczyć w każdych warunkach, dzięki nowoczesnej technologii adaptacyjnego wzoru bieżnika. Ten zapewnia doskonałe właściwości zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni.

SportContact 7 – pewność i sportowe emocje

Continental SportContactContinental SportContact fot. Continental

Continental SportContact 7 to propozycja dla osób poszukujących pewnej i sprawdzonej opony, która będzie w stanie wykorzystać sportowy potencjał drzemiący w ich aucie. Połączenie wyjątkowo miękkiej mieszanki BlackChili i innowacyjnego blokowego wzoru bieżnika zapewnia znakomite prowadzenie przy wyższych prędkościach, a jednocześnie znakomitej wytrzymałości na przebiegi. To model, który umożliwia pokonywanie zakrętów w iście sportowym stylu, dając frajdę z jazdy, a jednocześnie zapewnia stabilne prowadzenie zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Ich konstrukcja dostosowywana jest do rozmiaru i wagi auta, dzięki czemu zapewniają one sportowe emocje niezależnie od klasy pojazdu.

UltraContact – wytrzymała na długi dystans

Opona ContinentalOpona Continental fot. Continental

Continental UltraContact to świetny wybór dla tych, którzy szukają solidnej i trwałej opony, która świetnie sprawdzi się w codziennej jeździe. Zyskamy jednocześnie stabilność i bezpieczeństwo. Jest wykonana w technologii UltraShield, co zapewnia jej wyjątkowo wysoką odporność na uszkodzenia. Zwiększona liczba wyprofilowanych lameli sprawia, że opona doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wody. To przekłada się na doskonałą przyczepność i krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni. W rowkach bieżnika zamontowano specjalne tłumiki hałasu, które znacznie podnoszą komfort podróżowania. To właśnie dlatego ten model jest szczególnie polecany do samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Copyright © Agora SA