Rosyjscy kierowcy boją się ataku. Opancerzają szoferki drewnem

Rosyjskie wojsko, które najechało Ukrainę jest nieskuteczne. Kierowcy ciężarówek wojskowych obudowują kabiny drewnem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Z powodu braku lepszego zabezpieczenia, rosyjscy kierowcy pojazdów wojskowych zabezpieczają swoje szoferki kłodami drewna. Wszystko po to by chronić się przed ukraińskim ostrzałem.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 107

Problemy logistyczne Rosjan w Ukrainie odbijają się na stratach wojska. Opancerzone pojazdy i czołgi poddają się obronie Ukrainy. Gorzej jednak mają te mniej opancerzone lub nawet nieopancerzone pojazdy. Tutaj zadziałała rosyjska fantazja i wykorzystali do ich zabezpieczenia, to co mieli pod ręką – a mieli drewno.

Zdjęcia rosyjskich ciężarówek KAMAZ pojawiły się w sobotę, pokazując kłody ułożone na przednim zderzaku jako dodatkowy improwizowany pancerz. Załogom udało się nawet zachować charakterystyczne oznaczenia „V" widoczne na rosyjskich pojazdach. Inne pojazdy wykorzystują drewniane deski i złom metalowy do ochrony najbardziej wrażliwych obszarów.

Wygląda na to, że ciężarówki przewożą elementy mostu pontonowego. Jest to łakomy cel, dla wojska ukraińskiego. Zaraz obok transportu paliwa.

Kłody najprawdopodobniej pochodzą z drzew, które znajdują się za ciężarówkami. Głównie mają chronić chłodnice. Nawet tak prowizoryczne „opancerzenie" może pomóc kierowcom rosyjskim uciec. Potrzeba jest matką wynalazków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.