ITD zbroi się by zwiększyć liczbę kontroli kierowców. Nowe radiowozy na służbie

Mazowiecki Inspektorat Transportu Drogowego odebrał dwa nowe radiowozy. Furgony ze specjalistycznym wyposażeniem to nowoczesne mobilne biura, które będą służyć funkcjonariuszom podczas kontroli drogowych.

Nowoczesne pojazdy służbowe trafiły w ręce mazowieckich inspektorów. Specjalistyczne furgony z zabudowami, które zostały wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań są mobilnymi biurami na kołach. Auta będą wykorzystywane m.in. do kontroli samochodów dostawczych, ciężarówek, busów oraz autokarów jeżdżących po drogach województwa mazowieckiego. Specjalistyczny sprzęt ma przyczynić się do wycofania z ruchu niesprawnych technicznie i przeładowanych pojazdów. 

Każdy z pojazdów kosztował ok. 373 tys. zł.

Oznakowane i wypełnione nowoczesnym sprzętem samochody, których przeznaczeniem jest ciężka służba w terenie, to duże furgony Renault Master. Każde z aut jest napędzane silnikiem wysokoprężnym 2.3 dCi spełniającym normę emisji spalin Euro 6. Jeden taki pojazd specjalistyczny kosztował ok. 373 tys. zł. Auta zakupiono z rezerwy celowej budżetu państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji Transportu Drogowego w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności. 

Rozwiązania poprawiające efektywność i komfort 

W pojazdach zastosowano szereg nowatorskich i pomysłowych rozwiązań, poprawiających efektywność kontroli drogowych. Wydzielona przestrzeń biurowa wewnątrz pojazdów ułatwi i poprawi komfort pracy funkcjonariuszy w terenie. Docelowe wyposażenie zostanie jeszcze uzupełnione m.in. o zestawy przenośnych wag, testery, czy dymomierze.

Na dachach furgonów znajdują się panele fotowoltaiczne, służące do ładowania dodatkowych akumulatorów. Dzięki temu proekologicznemu rozwiązaniu, ograniczona będzie konieczność korzystania z agregatu prądotwórczego. Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Nowy radiowóz do przewozu psów służbowych
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.