Za darmo można zwiedzić polską fabrykę Volkswagena. Kiedyś powstawał w niej Tarpan

Od początku lipca, z okazji 30-lecia spółki Volkswagen Poznań, osoby indywidualne mogą zwiedzić zakłady w Poznaniu i Wrześni. Chętni zobaczą m.in. na żywo, jak w polskich fabrykach produkowane są samochody użytkowe.

W 2023 roku mija 30 lat od momentu rozpoczęcia produkcji samochodów marki Volkswagen w Poznaniu. Wielkopolskie zakłady działają od 1993 roku, a spółka jest największym producentem samochodów w Polsce. Zainteresowani zwiedzeniem fabryk zlokalizowanych w Poznaniu i Wrześni mogą przyjrzeć się procesowi budowy modeli Caddy i Crafter. Więcej wiadomości na temat nowych samochodów znajdziesz na Gazeta.pl.

Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Uczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy.

Zobacz wideo Policjant kierujący ruchem - tak należy odczytywać wydawane sygnały

Kto może zwiedzić zakłady Volkswagen Poznań

Zakłady mogą zwiedzać osoby, które ukończyły 10 rok życia. Co ważne - grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku - z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja: https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagenZwiedzanie jest za darmo, a przewodnikami są pracownicy VWP. Parking dla zwiedzających znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno - Szkoleniowym.

Tutaj kiedyś powstał polski Tarpan

Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był Tarpan, a dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały Tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedzą przekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem

- mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań i dodaje:

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną z najnowocześniejszych fabryk, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku. – Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera, w różnych odmianach, m. in. VW Crafter w wersji elektrycznej, tzw. e-Crafter, a także VW Grand California, który jest 100 procentowym kamperem

- mówi Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie VWP we Wrześni. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.