Duży popyt na auta dostawcze z Polski. Stellantis Gliwice zatrudnia ludzi i uruchomi trzecią zmianę

Stellantis wykorzysta istniejący potencjał produkcyjny swojej polskiej fabryki, by zaspokoić rynkowy popyt na samochody dostawcze. W efekcie w Gliwicach zostanie zatrudnionych około 600 nowych pracowników i zakład uruchomi trzecią zmianę.

Należąca do Stellantis fabryka dużych samochodów dostawczych w Gliwicach – Stellantis Gliwice ogłosiła decyzję o uruchomieniu trzeciej zmiany produkcyjnej, zaplanowanym na połowę czerwca br. Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroen Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów.

Samochody dostawcze Stellantis są chętnie wybierane przez klientów w Europie, w związku z czym Grupa wykorzysta istniejący potencjał produkcyjny swojej polskiej fabryki, by zaspokoić popyt na rynku. Stellantis zatrudni w Gliwicach około 600 pracowników, a proces rekrutacji już ruszył. Pierwsze nowo zatrudnione osoby zaczęły dołączać do gliwickiego zespołu, tak by w czerwcu zakład mógł podjąć działalność produkcyjną w systemie trzyzmianowym.

Z dużą satysfakcją ogłaszamy decyzję o uruchomieniu III zmiany w naszej gliwickiej fabryce, zwłaszcza, że pozwala ona nam stworzyć 600 nowych miejsc pracy i potwierdza, że Stellantis umacnia swoją obecność w Polsce. Niedawno ogłosiliśmy wybór Gliwic na lokalizację jednego z Centrów Oprogramowania Stellantis, co również oznacza zwiększenie zatrudnienia w naszej firmie – w tym przypadku o 300 osób. Łącznie przyjmiemy więc prawie tysiąc osób, aby rozwijać działalność zarówno w obszarze produkcji dużych pojazdów LCV, stanowiących bardzo ważny element portfolio Grupy, jak i nowoczesnych technologii informatycznych, które stanowią jeden z kluczowych elementów strategii Stellantis Dare Forward 2030

– powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice.

Fabryka samochodów dostawczych wybudowana od podstaw

Gliwicka fabryka LCV została wybudowana od podstaw, stając się nowoczesnym centrum produkcyjnym, produkującym nie tylko pojazdy dostawcze i bazy pod zabudowy kamperów, ale również pokrywy do baterii akumulatorów elektrycznych na potrzeby innych jednostek Grupy. W fabryce funkcjonuje również Centrum Konwersji, dostosowujące pojazdy do specjalnych potrzeb użytkowych. 

Stellantis Gliwice zatrudnia około 2000 osób, w działach produkcyjnych, a także w działach świadczących usługi na rzecz innych jednostek korporacji w Europie w zakresie Finansów, IT, Zakupów oraz Centralnej Inżynierii. W lutym tego roku firma ogłosiła otwarcie Centrum Oprogramowania Software Experience. Więcej o polskim przemyśle piszemy na Gazeta.pl.

Fabryka Stellantis GliwiceFabryka Stellantis Gliwice Fot. Stellantis

Zobacz wideo Fiat Ducato odnaleziony po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.