Furgonetka wbiła się w tył ciężarówki na S6. Kierująca zginęła na miejscu

W środę 29 marca policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, do jakiego doszło na trasie S6. Kierująca samochodem dostawczym najechała na tył ciężarówki. Kobieta zginęła na miejscu.

Tragiczny wypadek na odcinku drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim miał miejsce na wysokości miejscowości Straszyn, na pasie w stronę Gdyni. Chwilę po godzinie 12. Fiat Ducato prowadzony przez 29-latkę wjechał w tył pojazdu ciężarowego. Kierująca była zakleszczona w zniszczonej kabinie auta dostawczego. Lekarz, który przybył na miejsce wypadku, stwierdził zgon. 

Pracujący przy tym zdarzeniu policjanci zabezpieczyli miejsce i wstępnie ustalili, że kobieta prowadząca furgonetkę z nieustalonych przyczyn najechała na tył auta marki MAN, którego kierowca zatrzymał się z uwagi na zator drogowy. Działania na miejscu wypadku prowadziły cztery zastępy straży pożarnej. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki sporządzili oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi wykonali także badanie na obecność alkoholu w organizmie 28-letniego kierowcy ciężarówki, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli wrak Fiata Ducato do dalszych badań. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ustalą śledczy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, utrata panowania nad pojazdem czy też najechanie na tył innego auta to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Za kierownicą należy pamiętać o uważnej obserwacji otoczenia, zachowaniu bezpiecznej odległość między pojazdami oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni oraz własnych umiejętności. Im większa prędkość auta, tym wydłuża się droga hamowania.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Odnaleziony Fiat Ducato już był częściowo rozebrany
Więcej o: