Policja odnalazła narkotyki w ciężarówce z pomocą humanitarną dla Turcji

Holenderska policja zatrzymała do kontroli konwój 6 ciężarówek, które zmierzały do Turcji z pomocą humanitarną. Zgodnie z informacją, jaką otrzymali w nocy funkcjonariusze, na pokładzie jednej z nich miały znajdować się narkotyki. I rzeczywiście, tak też było.

By wspomóc Turcję, próbującą poradzić sobie ze skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, międzynarodowa społeczność wysyła liczne konwoje ciężarówek z pomocą humanitarną. Niestety, jak to zwykle bywa w takich momentach, znajdują się osoby, które chcą wykorzystać sytuację w niecny sposób. Jak przekazała holenderska policja, w jednym z takich transportów przestępcy ukryli narkotyki.

Więcej informacji dotyczących bieżących wydarzeń znajdzie na stronie Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Modowe inspiracje znajdziesz na Avanti24.pl

Narkotyki w ciężarówce z pomocą humanitarną

Około godz. 3:00, 9 lutego (czwartek) policja z Hagi otrzymała informację o ciężarówce, która najprawdopodobniej przewozi narkotyki. W chwili zgłoszenia zestaw znajdował się na parkingu stacji benzynowej mieszczącej się przy autostradzie A4, niedaleko miasta Lejda. Pojazd wchodził w skład konwoju, który wiózł pomoc humanitarną dla Turcji. Oprócz niej zaliczało się do niego jeszcze pięć innych zestawów.

Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast wyruszyli we wskazane miejsce, gdzie zastali opisywany pojazd. Po przeprowadzeniu inspekcji rzeczywiście znaleziono narkotyki. W celu przeprowadzenia dalszych czynności ciężarówka została zatrzymana i przewieziona na policyjny parking. Jak przekazała policja, narkotyki zostały już zniszczone. Niestety, służby nie przekazały informacji na temat ich rodzaju ani ilości.

Pozostałe ciężarówki wchodzące w skład konwoju pod liczną eskortą policji zostały przewiezione do punktu celnego w Botlek, niedaleko Rotterdamu. Na miejscu zostały odpowiednio przeskanowane i dokładnie sprawdzone, czy aby na pewno nie znajdowały się w nich narkotyki. Z najnowszych komunikatów wynika jednak, że policjanci nie znaleźli w nich zakazanych substancji i wkrótce, z dość sporym opóźnieniem, pojazdy wróciły na trasę.

Aktualnie w sprawie toczy się śledztwo, które pomoże ustalić, jak narkotyki znalazły się w pojeździe.

OFERTY AVANTI24.PL: Modna czapka z daszkiem? New Era to prawdziwy HIT z Instagrama. Viralowe modele kupisz za ułamek ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.