Mandat za przekroczenie 7 km/h przy skręcaniu w zabudowanym. 25 kierowców ukaranych

Kierowców ciężarówek w Niemczech obowiązuje od 2021 roku pewne charakterystyczne ograniczenie prędkości. Hanowerska policja postanowiła sprawdzić, czy zmotoryzowani pamiętają o przepisie i go przestrzegają. Wyniki kontroli pozostawiają wiele do życzenia.

Od 2021 roku w Niemczech kierowcy pojazdów o dmc powyżej 3,5 tony muszą pamiętać, by w terenie zabudowanym przy skręcie w prawo utrzymać tzw. tempo marszowe, czyli prędkość 7 km/h. Przepis ten ma wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Hanowerska policja postanowiła w miniony piątek sprawdzić, czy kierowcy pamiętają o przestrzeganiu limitu.

Więcej newsów ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

Jak przekazuje 40ton.pl - "Funkcjonariusze ustawili się wówczas na obrzeżach miasta, przy skrzyżowaniu ulic Beneckealle oraz Industrieweg, gdzie znajdują się liczne firmy produkcyjne, urzędy celne oraz magazyny". Jak można się domyślać, przejeżdżających przez okolicę ciężarówek było aż nadto. Niestety, wyniki policyjnej akcji pokazały, że niektórzy truckerzy nie stosują się do charakterystycznego ograniczenia.

Jak donosi 40ton.net powołując się na informacje przekazane przez Polizeidirektion Hannover, ukarano łącznie 25 osób, które znacznie przekroczyły dopuszczalny limit 7 km/h. "Niezależnie od skali przekroczenia, wypisywane im mandaty opiewały na 70 euro, a tego doliczano po jednym niemieckim punkcie karnym (z ośmiu możliwych)" - przekazuje portal.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-letni mieszkaniec Hanoweru. Prowadząc swojego MAN-a wjechał na skrzyżowanie z prędkością 39 km/h. Co ciekawe, wielu kierowców nie wiedziało, że w ogóle wprowadzono nowy przepis, nie spodziewając się przy tym, że jest on aż tak restrykcyjny.

Zobacz wideo

Co bardzo istotne, jeżeli kierowca dopuści się tego wykroczenia i spowoduje przy tym wypadek, może być to bardzo poważną okolicznością obciążającą. Przypomina o tym redakcja portalu 40ton.net - "W ubiegłym roku przekonał się o tym kierowca z Białorusi, który skręcał na niemieckim skrzyżowaniu z prędkością około 13-14 km/h, zderzył się przy tym z rowerzystą i został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci".

OFERTY AVANTI24.PL: Te bluzki dla 50-latek rozświetlą twarz i dodadzą kobiecego uroku! Najmodniejsze wzory i kolory 2023

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.