Ford E-Transit z dobrym startem. Doceniony przez klientów

Ford może mieć powody do zadowolenia. Ich E-Transit spotkał się z przychylnością klientów, co odzwierciedlają wyniki sprzedaży i zamówień.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Model E-Transit to pierwszy całkowicie elektryczny samochód dostawczy Forda. Jak się okazuje, spotkał się on z przychylnością klientów.

Zobacz wideo Polacy są gotowi na jazdę elektrykami? Wspólny raport Moto.pl i Ford Polska

Zalety pierwszego dostawczego elektryka Forda doceniły między innymi uznane firmy kurierskie. W styczniu 2023 roku do floty DHL Express – firmy obsługującej przesyłki lotnicze, dołączyły pierwsze E-Transity. W sumie do polskiego oddziału trafią 33 pojazdy, które są częścią korporacyjnej umowy obejmującej całą Europę. Kontrakt obejmuje 2000 E-Transitów. Część z nich będzie posiadała specjalne zabudowy, a wszystkie zostaną pomalowane na żółto. Wdrożenie nowych samochodów Ford E-Transit jest kolejnym etapem modernizacji floty DHL Express i elementem globalnej strategii GoGreen.

Końcem ubiegłego roku Ford Pro i Deutsche Post DHL Group podpisały porozumienie współpracy. Do końca 2023 roku Ford Pro ma dostarczyć ponad 2000 elektrycznych samochodów dostawczych.

Na naszym rodzinnym rynku flotę E-Transitów zamówił również InPost. W ramach umowy Ford Polska dostarczy 100 elektrycznych dostawczaków.

Kolejną firmą, która zdecydowała się na Forda jest firma kurierska GLS Poland, która zdecydowała się na zakup 100 nowych E-Transitów.

Także po drugiej stronie Atlantyku firmy zdecydowały się na zakup elektrycznego Forda. Są to m.in.: Frito Lay, DPD, Uniwersytet Stanu Michigan, czy urząd Karoliny Północnej oraz kurierzy FedEx.

W założeniu, Ford E-Transit to samochód, który jest nastawiony przede wszystkim na wsparcie działalności biznesowej klienta.

Ford E-Transit został również uznany przez branżę motoryzacyjną i media. Jest zdobywcą wielu cennych nagród przyznawanych przez redakcje motoryzacyjne na całym świecie. Między innymi jest laureatem plebiscytu organizowanego przez brytyjski magazyn Auto Express – w konkursie zajął pierwsze miejsce w kategorii „Electric Van of the Year 2022", również brytyjski magazyn motoryzacyjny „WhatCar?" uznał go za „Samochód Dostawczy Roku 2023". Elektryczny Transit otrzymał także Złotą Nagrodę od niezależnego organizacji Euro NCAP za zaawansowane systemy wspierające kierowcę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.