Przewoził 29 kompletów felg z oponami. Wszystkie pochodziły z kradzieży

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali auto dostawcze, którym do Polski transportowano ładunek zawierający 29 kompletów kół. Okazało się, że wszystkie zostały skradzione.

Mundurowi ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku podczas działań kontrolnych prowadzonych w niedzielę 15 stycznia, wytypowali i skierowali do kontroli furgon zmierzający do Polski. Zatrzymanie pojazdu na polskich numerach rejestracyjnych miało miejsce na terytorium Niemiec, na autostradzie BAB 12.

Samochód dostawczy prowadził 42-letni Polak, a ładunek zawierał koła samochodowe. Z komunikatu prasowego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej dowiadujemy się, że podczas przeglądania przestrzeni towarowej okazało się, że zawartość pochodzi z przestępstwa. Strażnicy ujawnili aż 29 kompletów felg aluminiowych wraz z oponami. Koła były częściami aut marek Nissan, Infiniti oraz Renault.

Jak funkcjonariusze zdołali odkryć, że zmierzający do Polski towar jest kradziony? W trakcie dokonywanych sprawdzeń strażnicy otrzymali informację od policjantów z Magdeburga (miasto położone na terytorium Niemiec), że felgi wraz oponami zostały skradzione z kontenerów magazynowych serwisu samochodowego. Wartość zatrzymanych kół została określona na kwotę 30 tysięcy euro.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a furgon wraz z ładunkiem został zabezpieczony na służbowym parkingu. Dalsze czynności w tej sprawie, z uwagi na miejsce zatrzymania, prowadzi niemiecka policja.

Więcej wiadomości na temat podobnych historii znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Auto po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży było już w częściach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.