Najczęściej kupowany nowy kompaktowy van w Polsce ma znaczek Toyoty

Najczęściej rejestrowany kompaktowy van w Polsce to Toyota Proace City. Model ten był liderem segmentu w 2021 roku, a po 11 miesiącach 2022 roku również plasuje się na pierwszym miejscu.

Toyota Proace City to model, który trzy lata temu zadebiutował sieci aut użytkowych Toyota Professional i był pierwszym modelem Toyoty pozycjonowanym w segmencie użytkowych kompaktowych vanów. Auto weszło do sprzedaży w styczniu 2020 roku i bardzo szybko zdominowało polski rynek. Już po kilku miesiącach Proace City stał się najpopularniejszym samochodem w swoim segmencie i pozostaje nim do tej pory.

W listopadzie klienci Toyoty zarejestrowali 455 egzemplarzy modelu, a od początku roku 3531 aut, co daje mu i 21-procentowy udział w segmencie. Łączna dotychczasowa liczba rejestracji przekroczyła 11 000 egzemplarzy.

Proace City występuje w dwóch odmianach – osobowej Verso i dostawczej furgon. Obie są dostępne w dwóch długościach nadwozia, z kilkoma różnymi silnikami do wyboru. Osobowa wersja Verso mieści 5 lub 7 osób, a przestrzeń bagażowa za drugim rzędem siedzeń ma do linii dachu pojemność 1355 l w krótszej wersji lub 1900 l w dłuższej odmianie. Furgon brygadowy to konfiguracja pięciomiejscowa z przesuwnymi drzwiami po obu stronach i dwuskrzydłowymi drzwiami z tyłu. 

Auto ma długość 4,4 m w wersji Standard lub 4,7 m w odmianie Long. Wersja dostawcza może przewozić przedmioty o długości odpowiednio 3,1 m lub 3,4 m oraz pomieścić towar o objętości do 3,8 m3 lub 4,4 m3 i masie do jednej tony. Kompaktowy van Toyoty może także ciągnąć przyczepę o masie do 1,5 tony.

Najczęściej wybieranym silnikiem Toyocie Proace City jest wysokoprężna jednostka 1.5 D-4D o mocy 100 lub 130 KM. W gamie dostępny jest także silnik benzynowy 1.2 D-4T o mocy 110 KM, a dla wersji dostawczej także elektryczny silnik o mocy 136 KM.

Więcej wiadomości motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co w sobie kryje Toyota Highlander
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.