Kompaktowy van Nissana z napędem elektrycznym w polskiej sprzedaży - CENY

Nissan rozpoczął w Polsce sprzedaż w pełni elektrycznego kompaktowego vana. Nissan Townstar w wersji dostawczej jest następcą modelu e-NV200. Auto zaprojektowano w szczególności z myślą o zaspokojeniu potrzeb małych i średnich przedsiębiorców.

Nissan Townstar EV wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 122 KM, generujący moment obrotowy 245 Nm. Akumulator o pojemności 45 kWh pozwala uzyskać zasięg nawet do 301 km w cyklu mieszanym według protokołu WLTP.

Auto oferowane jest w dwóch wersjach rozstawu osi: 2716 oraz 3100 mm, co pozwala dopasować go do potrzeb przedsiębiorców z różnych branż. Maksymalna długość przestrzeni ładunkowej wynosi odpowiednio 1806 i 2230 mm, a jej pojemność 3,3 lub 4,3 m3. Ładowność wersji ze standardowym rozstawem osi wynosi do 612 kg, a przedłużonej – 800 kg. O wysokiej funkcjonalności świadczy możliwość holowania ładunku o masie do 1500 kg.

 

Nissan Townstar EV - cena w Polsce

Elektryczny Nissan Townstar oferowany jest na polskim rynku w czterech wersjach wyposażenia. Podstawowa Visia w bazowej cenie 139 900 zł netto zawiera reflektory LED (światła mijania i kierunkowskazy), tylne czujniki parkowania, dwuskrzydłowe tylne drzwi, które otwierają się pod kątem 180 stopni, a także pokładową ładowarkę AC o mocy 11 kW.

Wersja Business w cenie od 141 900 zł netto (145 900 zł netto w wersji przedłużonej) wzbogacona jest o automatyczną klimatyzację, radioodtwarzacz z odbiorem cyfrowego sygnału DAB, podgrzewane przednie fotele, fotel kierowcy z regulacją wysokości i regulowanym podparciem lędźwi, drzwi przesuwane z prawej strony, a także pakiet rozwiązań znacznie poprawiających komfort użytkowania samochodu elektrycznego jak pompa ciepła, pokładowa ładowarka AC 22 kW oraz układ chłodzenia baterii trakcyjnej.

N-Connecta startuje od ceny 153 900 zł netto. Wraz z wyborem tej odmiany samochód zyskuje zestaw audio z 8-calowym ekranem dotykowym, inteligentny kluczyk i-KEY, a także poprawiające bezpieczeństwo systemy hamowania awaryjnego, ostrzegania o obiektach w martwym polu, rozpoznawania znaków drogowych oraz przednie czujniki parkowania i kamerę cofania. Ponadto, wersja ta wyposażona jest w złącze szybkiego ładowania CCS, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym z mocą do 80 kW.

Wersja Tekna w cenie od 171 900 zł netto, dodaje pakiet najnowocześniejszych technologii Nissana, jak m.in. system wspomagania kierowcy ProPILOT Assist, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzegania i interwencji w przypadku wykrycia obiektu w martwym polu, rozpoznawanie znaków drogowych, nawigację NissanConnect z 8-calowym ekranem dotykowym, cyfrowe zegary z 10-calowym wyświetlaczem TFT, system kamer 360 stopni, ładowarkę indukcyjną, a ponadto podgrzewanie przedniej szyby i koła kierownicy.

Nissan TownstarNissan Townstar Fot. Nissan

Auto chronione jest 5-letnią (lub do 160 000 km) gwarancją producenta. Gwarancja na pojemność akumulatora wynosi 8 lat (lub 160 000 km).

Klienci, którzy zdecydują się na zakup elektrycznego Nissana Townstar, mogą ubiegać się o dofinansowanie rządowe w ramach programu "Mój Elektryk". Dostawy pierwszych egzemplarzy do klientów w Polsce rozpoczną się na początku 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.