Czerwony furgon nie zapadł się pod ziemię. Został odnaleziony po dwóch dniach

Dolnośląscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej odzyskali Mercedesa Sprintera o wartości 110 tysięcy złotych oraz zatrzymali złodzieja odpowiedzialnego za kradzież auta.

Policjanci z komendy powiatowej w Bolesławcu i komisariatu w Kruszynie, w wyniku wspólnych działań zlokalizowali i odzyskali furgon, który zaginął w nocy z 26 na 27 września na terenie Słubic. Auto zostało odnalezione po dwóch dniach od kradzieży.

Mundurowi pracujący nad sprawą ustali, że samochód dostawczy pochodzący z przestępstwa znajduje się na terenie jednej z miejscowości w gminie Bolesławiec. Charakterystyczne czerwone auto zostało zlokalizowanie przez funkcjonariuszy na parkingu osiedlowym.

Zobacz wideo

Policjantom podczas akcji odzyskania Mercedesa udało się zatrzymać podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, 36-letni mieszkaniec województwa lubuskiego wpadł, kiedy zamierzał odjechać z parkingu samochodem.

Odzyskany Mercedes Sprinter o wartości 110 tysięcy złotych, został zwrócony właścicielowi, dla którego furgon jest codziennym narzędziem pracy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W związku z popełnionym czynem czeka go odpowiedzialność karna, a o jej wymiarze zadecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Skradzione Iveco zatrzymane na granicyIveco pochodzace z kradzieży znalazło się na granicy w Zosinie

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości na temat spraw rozwiązywanych przez policję, znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: