Master nie wjechał do Ukrainy. Po kontroli został na granicy w Zosinie

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili próbę wywozu za wschodnią granicę Polski samochodu dostawczego pochodzącego z nielegalnego źródła. Renault Master zostało zatrzymane w Zosinie.

Na terytorium Polski służby mundurowe często odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku 2022 roku odzyskali pojazdy o łącznej wartości ponad 7,5 mln zł.

Tym razem pracownicy przejścia granicznego w Zosinie mieli nosa do dostawczego Renault Master. W dniu 7 września, na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano 42-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował przejściem drogowym przekroczyć granicę z Ukrainą. Dzięki czujności strażników wywiezienie auta poza teren Unii Europejskiej nie powiodło się.

Podczas prowadzonej kontroli granicznej, hrubieszowscy funkcjonariusze ujawnili w pojeździe dostawczym ślady ingerencji w pole numeryczne VIN. Wyprodukowany w 2021 roku furgon o szacowanej wartości 120 tysięcy złotych został zatrzymany i zabezpieczony. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą już policjanci z Hrubieszowa, którym przekazano kierowcę oraz pojazd.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w swojej codziennej pracy ustalają m.in. legalność pochodzenia pojazdów, w których ludzie zamierzają przekroczyć granicę. W przypadku podejrzenia, że samochód może pochodzić z przestępczego procederu, przeprowadzane są szczegółowe ekspertyzy w celu ustalenia prawdziwych danych identyfikacyjnych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.