Koniec przerwy. Volkswagen znów produkuje auta w Poznaniu i we Wrześni

Z powodu wojny w Ukrainie zakłady Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni, w dniu 10 marca czasowo wstrzymały produkcję wytwarzanych tam samochodów. 28 marca, po ponad dwutygodniowej przerwie, produkcja znowu ruszyła.

Powodem zawieszenia produkcji w polskich fabrykach Volkswagena, były zakłócenia w łańcuchu dostaw. Przez niedobory podzespołów linie montażowe musiały zostać zatrzymane. Brakowało między innymi wiązek elektrycznych produkowanych w Ukrainie.

W Koncernie VW, Marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze oraz w spółce Volkswagen Poznań, powołane sztaby kryzysowe opracowały nowe rozwiązania i znalazły alternatywne źródła zaopatrzenia. Do polskich fabryk potrzebne komponenty znów docierają.

Oba zakłady spółki Volkswagen Poznań, po ponad dwutygodniowej przerwie związanej z brakiem komponentów, 28 marca wznowiły produkcję. W zakładzie w Poznaniu znów wytwarzane są Volkswageny Caddy oraz Volkswageny T6.1. W zakładach we Wrześni powstają dwa większe modele - Volkswagen Crafter i MAN TGE, również w odmianach w pełni elektrycznych.

Volkswagen Poznań od ponad 15 lat produkuje użytkowe modele. Samochody z Wielkopolski trafiają na rynki całego świata. Spółka jest obecnie największym pracodawcą województwie wielkopolskim i jednym z największych w kraju.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.