Renaulucja dotknie też dostawczaki. Wielkie premiery, elektryki oraz nacisk na wodór

Niedawno francuska marka przedstawiła kompleksowy plan rozwoju swojej osobowej dywizji, który media okrzyknęły mianem renaulucji. Rewolucję Renault zapowiada także w lekkich dostawczakach. Pokazano dzisiaj nowe modele. Również w pełni elektrycznych wersjach, a także zapowiedziano inwestycje w wodór.

Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji online Renault, w której francuska marka opowiadała o swoich planach na przyszłość w segmencie samochodów dostawczych i użytkowych. A plany ma ambitne i mocarstwowe. Renault stoi u progu rewolucji nie tylko w segmencie samochodów osobowych, najbliższe lata będą dla marki wyjątkowo ważne. I pełne premier. O osobówkach pisaliśmy w oddzielnym materiale:

Wielkie premiery. Renault od razu zaczęło od nowych modeli

Dwa lata temu Renault zaprezentowało odświeżonego Mastera. Dzisiaj pokazano nam kolejne ważne nowości: nowe Kangoo Van, nowy Express Van, nowy Trafic Combi oraz nowy SpaceClass.

Kangoo i Express będą grały w tym samym segmencie. Nowe Kangoo Van to innowacyjna furgonetka, a Renault chwali się jej atletyczną i dynamiczną stylistyce. Wyposażona w przydatne i inteligentne rozwiązania jak „Open Sesame by Renault" (Kangoo oferuje największą szerokością otworu drzwi bocznych) oraz zapewniająca wyższy komfort i zaawansowane technologie pokładowe zrewolucjonizuje ten segment. Tak mocne słowa mogą dziwić, ale Renault ma prawo je wygłaszać. Kangoo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów tego typu w historii. Nowe Kangoo będzie oferowane i z silnikami benzynowymi, i jednostkami wysokoprężnymi.

Renault Kangoo VanRenault Kangoo Van fot. Renault

Renault Kangoo VanRenault Kangoo Van fot. Renault

Renault Kangoo VanRenault Kangoo Van fot. Renault

Ofertę Renault w klasie furgonetek uzupełni nowy Express Van. Producent podkreśla, że to praktyczna i wydajna furgonetka o dynamicznej stylistyce nadwozia, świadczącej o solidności konstrukcji, w pełni zgodna z kanonami stylistycznymi marki. Ma się wyróżniać bezkonkurencyjnymi wymiary. Przykład? Najszerszy otwór drzwi bocznych w tej kategorii, a także oferuje liczne schowki.

Renault Express VanRenault Express Van fot. Renault

Renault Express VanRenault Express Van fot. Renault

Renault Express VanRenault Express Van fot. Renault

Za to znacznie większą propozycją jest nowe Renault Trafic, które jest już pełnoprawnym furgonem. Francuzi najpierw pokazali bogato wyposażoną i ciekawie stylizowaną wersję do przewozu osób. Wersja dostawcza zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale możemy na nią liczyć dopiero pod koniec 2021 r. Wspomnieliśmy także o modelu SpaceClass. To najbardziej luksusowa odmiana Trafica, stworzona z myślą o przewozie VIP-ów.

Renault Trafic 2021Renault Trafic 2021 fot. Renault

Renault Trafic 2021Renault Trafic 2021 fot. Renault

Renault Trafic 2021Renault Trafic 2021 fot. Renault

Renault chce jeszcze wzmocnić swoją pozycję na rynku

Renault jest od ponad 120 lat ekspertem na rynku samochodów dostawczych i zawsze było liderem pod względem wprowadzanych innowacji. Dziś oferujemy poszerzoną, odnowioną gamę i wprowadzamy modele Nowe Kangoo Van, Nowy Express Van i Nowy Trafic. Innowacyjny system „Open Sesame by Renault" wprowadzony w Nowym Kangoo Vanie to pierwsze takie rozwiązanie na świecie w samochodach dostawczych. Jesteśmy liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie i przygotowujemy się na przyszłe wyzwania, wprowadzając ofertę nowych produktów i rozwiązań uwzględniających napęd elektryczny i wodorowy.

- powiedział Mark Sutcliffe, dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych.

Jeszcze więcej modeli elektrycznych

Renault i w marki Aliansu już od dłuższego czasu kładą nacisk na elektromobilność i są jednymi z liderami rynku elektryków. Na Moto.pl często piszemy o miejskim ZOE i kompaktowym Leafie, bestsellerach w swoich segmentach. Nie można jednak zapominać, że Renault elektryfikuje nasze ulice także za sprawą modeli użytkowych, a w najbliższych latach będzie to robić jeszcze konsekwentniej. Jeszcze w tym roku czeka nas wielka premiera. Pierwsza z wielu, jakie są zaplanowane na kolejne miesiące i lata.

Pod koniec 2021 roku bestsellerowy model Kangoo Z.E. zostanie zastąpiony przez Nowe Kangoo Van E-TECH Electric z akumulatorem 44 kWh i zasięgiem 265 km. Renault oferuje również, poprzez swoją spółkę zależną Elexent, rozwiązania w zakresie ładowania samochodów elektrycznych przeznaczone dla klientów flotowych.

Nowa strategia Renault w samochodach dostawczychNowa strategia Renault w samochodach dostawczych fot. Renault

Renault stawia też na wodór. Chce mieć 30 proc. udziałów w Europie

Renault od 2014 roku jest obecne również na rynku samochodów z napędem wodorowym. Jeszcze w tym roku Renault przedstawi Nowego Mastera z ogniwami wodorowymi. Wraz z firmą Plug Power marka chce do 2030 roku zdobyć 30 proc. udziału w europejskim rynku lekkich samochodów dostawczych z napędem wodorowym dzięki oferowanym rozwiązaniom ładowania samochodów dostawczych i hybryd plug-in, przeznaczonym dla klientów flotowych.

To nie koniec. Rozwiązania Renault Pro+ dla flot

Wraz z nową gamą pojawia się rozszerzona oferta usług i spersonalizowanych rozwiązań Renault Pro+, która ma spełnić oczekiwania klientów biznesowych związane z nowymi sposobami użytkowania samochodów. Renault Pro+ zaoferuje cyfrowe rozwiązania i systemy łączności „pod klucz" poprzez sieć wyspecjalizowanych centrów, a także adaptacje samochodów wykonywane w sieci 25 wykonawców zabudów w Polsce.

Zobacz wideo Czym hybryda Renault Clio różni się od wersji z silnikiem spalinowym?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.