Elektryczny Opel Vivaro-e zadebiutuje w 2020 r. Nadchodzi era elektrycznych dostawczaków?

Samochody elektryczne najlepiej odnajdują się w miastach. A w nich z kolei nie brakuje mniejszych i większych aut dostawczych. Kurierzy, dostawcy, przewoźnicy - aut użytkowych na ulicach miast nie brakuje. Z myślą o miejskim życiu powstał elektryczny Opel Vivaro-e, który trafi na rynek już w przyszłym roku.

W 2020 roku Opel Vivaro będzie oferowany w wersji z napędem elektrycznym. Co ciekawe, producent przewidział dwa warianty pojemności akumulatora, tak aby klient mógł dopasować auto do swoich potrzeb. Opel Vivaro-e będzie dostępny z akumulatorem o pojemności 50 kWh zapewniającym zasięg do 200 kilometrów oraz z akumulatorem 75 kWh, który pozwoli na przejechanie 300 kilometrów na jednym ładowaniu (wg WLTP).

Vivaro-e zostało zbudowane na platformie EMP2, która umożliwia stosowanie zarówno konwencjonalnych, jak i zelektryfikowanych zespołów napędowych. Vivaro-e to pierwszy z elektrycznych dostawczaków marki. Opel ma w planach także elektryczne Combo-e, które zaplanowano na 2021 rok.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Vivaro z sukcesami od 18 lat

Pierwsza generacja Vivaro trafiła na rynek w 2001 roku i trwała na nim aż do 2014 r., głównie jako kombi, furgon oraz platforma do zabudowy. Przez ten czas Opel dostarczył klientom ponad 650 tysięcy egzemplarzy Vivaro. W 2014 wprowadzono drugą generację - do połowy bieżącego roku Opel sprzedał około 310 tysięcy tych samochodów.

Trzecia odsłona Opla Vivaro dotarła do dealerów kilka tygodni temu. Vivaro jest dostępne w trzech dwóch długościach nadwozia (4,60 m, 4,95 m i 5,30 m). W porównaniu z poprzednikiem ma także o 200 kg większą ładowność (maks. 1400 kg) oraz może holować przyczepę cięższą o pół tony (do 2500 kg). Większość wersji nowego Vivaro ma tylko 1,90 m wysokości, co pozwala na wjazd na podziemne parkingi. Zwiększył się również komfort kierowcy i pasażerów. Na pokładzie pojawiły się także nowoczesne technologie i systemy wspomagające kierowcę, m.in. adaptacyjny układ kontroli trakcji IntelliGrip, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni czy systemy multimedialne.

Elektryczny Opel Vivaro-eElektryczny Opel Vivaro-e Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.