Wygląda nieco dziwacznie, ale za to jest supermocne. HiPhi A ma 3 silniki i 1300 KM

Chiński producent samochodów elektrycznych HiPhi opracował kolejny intrygujący pojazd. To specyficznie wyglądający liftback o osiągach hipersamochodu, a jego pełna nazwa to HiPhi A.

HiPhi A to czterodrzwiowy samochód bazujący na modelu HiPhi Z. Obfitujące w ostre linie futurystyczne nadwozie modelu Z, pełne aerodynamicznych rozwiązań, w modelu A otrzymało jeszcze szereg dodatkowych spoilerów. Tak samo, jak w modelu Z, intrygująco przedstawiają się boczne panele nadwozia, mające wąski zewnętrzny wyświetlacz LED. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Potężna moc i napęd na cztery koła

Odważna stylistyka to zapowiedź ogromnych możliwości pojazdu. Pod powłoką kryje się mocarny układ napędowy, złożony z trzech silników elektrycznych. Dwie jednostki trafiły na tylną oś (każde z kół ma swój silnik), natomiast trzeci motor odpowiada za napędzanie osi przedniej. System generuje maksymalną moc 1300 KM. Pojemność akumulatora nie została ujawniona przez producenta. Zasięg także nie jest znany. Wiadomo, że w konstrukcji pojazdu wykorzystano architekturę elektryczną o napięciu 800 V, co umożliwia utrzymanie szczytowej mocy wyjściowej przez ponad 30 minut. Z przekazanych mediom informacji wynika, że auto do 0 do 100 km/h rozpędza się w około 2 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 300 km/h.

 

Konkurent Tesli Model S Plaid

Producent informuje także m.in. o adaptacyjnym zawieszeniu pneumatycznym, systemie wektorowania momentu obrotowego, czy idealnym rozkładzie masy w stosunku 50:50. Co ciekawe, HiPhi przy konstruowaniu tego auta współpracowało z Apollo Automobil - twórcą supersportowych elektryków Intensa Emozione i G2J. Nie trudno odgadnąć, że HiPhi A to maszyna, której zadaniem będzie konkurowanie z Teslą Model S Plaid, osiągającą "setkę" w czasie 2.1 s i potrafiącą się rozpędzić do 322 km/h. Dostawy seryjnych aut do pierwszych klientów są obiecywane na 2025 rok. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo 19-latek driftował na rondzie. Dostał mandat na 3000 zł
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.