Chińczycy wypuścili nowego sedana. To luksusowy elektryk o mocy 510 KM

Voyah Zhuiguang to nowy, luksusowy elektryczny sedan. Dostępny jest w dwóch wersjach akumulatorów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Z Chin co jakiś czas dochodzą informacje o kolejnym aucie elektrycznym. Teraz jest tak samo, firma Dongfeng Motor Corporation wypuściła luksusowego, elektrycznego sedana Voyah Zhuiguang. Kosztuje od 322.900 do 432.900 juanów i trafi do klientów w pierwszym kwartale 2023 r.

Zobacz wideo Gala The Best of Moto 2022. Które samochody zostały nagrodzone?

Podstawą Zhuiguang jest firmowa platforma ESSA + SOA, która może obsługiwać akumulatorowe, hybrydowe i wodorowe układy napędowe. Kupujący będą mogli odebrać kluczyki do elektryka z akumulatorem 86 kWh lub akumulatorem 109 kWh o deklarowanym zasięgu odpowiednio 580 km i 730 km.

Voyah Zhuiguang napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 218 KM, który znajduje się na przedniej osi i 292-konnym na tylnej, co daje łączną moc 510 KM i moment obrotowy wynoszący 730 Nm. Elektryk rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna ma wynosić 210 km/h.

Z zewnątrz Zhuiguang jest zachowawczy, ale elegancki i nierzucający się w oczy. Z przodu widać proste reflektory LED, które połączone są paskiem świetlnym. Z boku natomiast widoczne są koła zaprojektowane tak, aby poprawić aerodynamikę, a także zainstalowano kamery w przednich panelach. Jest to podobne rozwiązania do tego z Tesli. Wysuwane są również klamki.

Projektanci Voyah zadbali również o atrakcyjny wygląd tyłu, głównie za sprawą świateł LED i rozkładanemu spojlerowi.

Auto ma 12 kamer, 5 radarów fal milimetrowych, 12 radarów ultradźwiękowych i inne systemy pozycjonujące. Jego wymiary to 5088 mm długości, 1970 mm szerokości, 1505 mm wysokości i rozstaw osi wynoszący 3000 mm, czyli tyle samo, co Hyundai Ioniq 5.

Wewnątrz znaleźć można trzy ekrany o rozmiarze 12,3’’ znajdujące się na desce rozdzielczej, oddzielny wyświetlacz na konsoli środkowej do sterowania HVAC oraz piąty pomiędzy tylnymi siedzeniami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.