Koniec z samochodami spalinowymi. BYD idzie w elektryki

Chiński BYD skończył produkcję pojazdów zasilanych tradycyjnymi silnikami. Skupia się na PHEV i elektrykach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Chiński BYD za pomocą swoich kont w mediach społecznościowych poinformował, że w marcu zaprzestał produkcji samochodów wyłącznie z silnikami spalinowymi. Oferuje od teraz auta BEV i PHEV.

Zobacz wideo Co Polacy myślą o elektromobilności? Zbadaliśmy to, a raport omówimy z ekspertem z Toyota Motor Poland

Według producent są pierwszą firmą na świecie, która zrobiła taki krok. Nie jest to jednak prawda, gdyż od jakiegoś czasu w ofercie Smarta również nie ma aut zasilanych silnikami spalinowymi. Jednak trzeba przyznać, że jest to ciekawy krok. Pozostali producenci dopiero od 2030 r. będą chcieli zrezygnować z wyłącznie spalinowych pojazdów.

W listopadzie zeszłego roku BYD razem z Fordem, Mercedesem, General Motors, Jaguarem Land Roverem i Volvo zadeklarowali się, że w ich ofercie do 2040 r. pozostaną wyłącznie auta bezemisyjne.

Jednak BYD uspokaja, klienci, którzy mają ich pojazdy spalinowe nadal będą wspierani i będą produkowane do nich części zamienne.

Przy okazji tego ogłoszenia, chiński producent poinformował, że w marcu padł rekord sprzedaży – 104.338 szt. aut zostało sprzedanych, z czego 53.664 to BEV, a 50.674 PHEV. Taki wynik sprawił, że wyprzedził Teslę i był najpopularniejszym producentem zelektryfikowanych pojazdów.

Car News China donosi, że BYD podniósł swoją roczną prognozę sprzedaży na 2022 r. z 1,2 mln do 1,5 mln sztuk, a nawet 2 mln, jeśli uda im się przezwyciężyć problemy z dostawami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.