Harley-Davidson Cross Bones | Za kierownicą

Fabrycznie ten motocykl nosi nazwę FLSTB, ale tego wymówić się nijak nie da. Nazwa handlowa Cross Bones jest już znacznie bardziej przyjazna i dla ucha, i dla języka

W dosłownym tłumaczeniu znaczy tyle co "skrzyżowane kości", ale przecież ogólnie wiadomo, że tłumaczenie z obcego języka jest jak żona: albo wierne, albo piękne. Więc w rzeczywistości Cross Bones to po prostu Trupia Czacha, czego dowodem jest jej wizerunek fabrycznie umieszczony na zbiorniku oleju. Podczas jazd testowych kilkakrotnie spotkałem się z pytaniem: a po co żeś pirackie godło sobie nakleił? Przecież to dziecinne. Z tym stwierdzeniem rzeczywiście można się zgodzić, więc spieszę z wyjaśnieniem - po prostu ten model tak ma i trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co styliści Harleya mieli na myśli, umieszczając na bądź co bądź poważnym motocyklu takie samo oznaczenie jak przedszkolaki na swoich bandankach podczas wakacji w Juracie. Ale sprawa jest w sumie błaha. Przecież w każdej mydlarni czy supermarkecie można kupić farbę w sprayu i jeżeli właścicielowi wizerunek pirata z Karaibów nie leży, sprawę można załatwić w kilka sekund.

Bobber jak się patrzy

Dawno temu w Ameryce narodził się pomysł na jazdę motocyklami obranymi ze wszystkich zbędnych, przeszkadzających w jeździe elementów. Tak mniej więcej statystyczny amerykański motocyklista wyobrażał sobie terenówkę. Motocykl totalnie goły, postawiony na grubych, mięsistych oponach. Co ciekawsze, takie mocno odchudzone maszyny całkiem sprawnie radziły sobie w terenie, a bardziej wprawnym jeźdźcom nie przeszkadzała nawet nożne sprzęgło. Cross Bones jest ukłonem amerykańskich stylistów w kierunku właśnie bobberów. Oczywiście jest to tylko pewna stylizacja i aby stać się pełnoprawnym bobberem, Trupia Czacha musiałaby przejść jeszcze kilka zabiegów obcinająco-upiekszających, ale na to niestety redakcja od przedstawicieli Harleya zgody nie dostała. Niemniej nawet w podstawowej wersji ten Harley zdecydowanie różni się nie tylko od pozostałych produktów z Milwaukee, ale od wszystkich innych motocykli na świecie. Cross Bonesa po prostu nie da się pomylić z żadną inna maszyną.

Cały artykuł - tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepsza reklama motocykla? Część III

Yamaha XT1200Z Super Tenere - ZOBACZ TUTAJ

Ogłoszenia: BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.