FZ dla niezdecydowanych

Model FZ6 jest dla ciebie za słaby, FZ1 z kolei za duży? Zastanów się nad alternatywnym FZ8, który już w tym roku pojawi się w salonach

Teraz przed potencjalnym klientem stoi trudne zadanie. Co wybrać? Lekkiego i łatwego w użytkowaniu FZ6 (98 KM), czy ekstremalnie szybkiego FZ1 (150 KM). W przypadku osób, które nie mogą odpowiedzieć sobie na to pytanie Yamaha wychodzi z propozycją w postaci - FZ8.

Motocykl oficjalnie zadebiutuje dopiero 12. marca. Niemniej jednak producent już teraz udostępnił nam jedno zdjęcie. Wiele słyszy się również na temat jego danych technicznych. Według niepotwierdzonych źródeł konstrukcyjnie FZ8 ma być bardziej zbliżony do większego FZ1. Jeżeli informacje te okazałyby się prawdziwe, to do napędu posłużyłby silnik, który oryginalnie pochodzi z flagowego modelu Yamahy R1 (182 KM), tylko o zmniejszonej pojemności. To oczywiście oznacza bardzo dobre osiągi.

Podobnie jest pod względem wizualnym. Tutaj również znajdziemy więcej podobieństw do większego brata, co oczywiście trzeba zaliczyć na plus modelowi FZ8.

Niestety wszystkie te doniesienia będziemy mogli potwierdzić dopiero w momencie publikacji oficjalnej notki prasowej.

Marek Sworowski                                                                           Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Moto Guzzi w stylu retro - ZOBACZ TUTAJ

Motocykle - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.