Ciemna strona Electry

Niekwestionowanym liderem w kwestii ilości chromu na dwóch kołach od zawsze był Harleya, szczególnie model CVO Ultra Classic Electra Glide. W tym roku jednak zobaczymy go w zupełnie innym obliczu

Obecnie w cenniku Harleya-Davidsona znajdą się trzy wersje kolorystyczne flagowego modelu, a teraz dochodzi do tego mroczna czerń. Całe połacie chromów w tej klasie to standard, jednak pokazany model całkowicie oderwał się od tego trendu. Już na pierwszy rzut oka widać, że motocykl wygląda zupełnie inaczej. Taki efekt uzyskano dzięki zastąpieniu prawie 200 chromowanych elementów ich czarnymi odpowiednikami.

Przypomnijmy, że to właśnie czerń jest ostatnio w modzie, dlatego popyt na limitowane egzemplarze może być bardzo duży. Na rynku jednak pojawi się tylko 999 egzemplarzy - każdy z nich otrzyma płytkę z wygrawerowanym numerem serii. Do napędu wykorzystano seryjny silnik o pojemności 1803 cm3 (największa jednostka u Harleya) i momencie obrotowym 156 Nm przy 3750 obr./min. Wraz z nim montowana jest przekładnia o sześciu przełożeniach.

Oprócz oryginalnego malowania bardzo ciekawie prezentuje się lista wyposażenia. System nagłośnieniowy o mocy 160 W jest dziełem znanego producenta audio - Harman-Kardon. Na pokładzie cruisera już w standardzie znalazło się radio CB, intercom, tempomat oraz nawigacja satelitarna z dotykowym wyświetlaczem firmy Garmin.

W Stanach limitowaną wersję CVO Ultra Classic Electra Glide wyceniono na 36 499 dolarów. Dla porównania możemy wspomnieć, że ceny Dodgea Challengera zaczynają się tam od 23 460 dolarów.

Marek Sworowski                                                                           Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Unikalny Bonneville - ZOBACZ WIĘCEJ

Motocykle: Harley-Davidson - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA