Jesienny wysyp - MV Agusta

Jak widać jesienna aura nie przeszkadza producentom motocyklowym w prezentowaniu nowości na przyszły rok

Wokół włoskiego producenta motocykli MV Agusta ostatnio jest bardzo głośno. Szczególnie przez sprawy własnościowe. Jeszcze nie zdążyło ucichnąć po głośnym przejęciu firmy przez Harleya, a już słyszymy, że problemy finansowe tego drugiego zmuszają go do wystawienia dopiero co nabytej firmy na sprzedaż.

Całe to zamieszanie nie przeszkadza jednak zespołowi konstruktorów i stylistów MV Agusty, ponieważ zaprezentowali oni najnowszą odsłonę modelu F4. Mimo, że z zewnątrz trudno dopatrzyć się wielu nowinek, to jednak F4 na 2010 różni się od swojego poprzednika, szczególnie pod względem konstrukcyjnym. Model F4 będzie lżejszy oraz mocniejszy. Jeżeli mamy być szczegółowi to chodzi o 10 kg (192 kg) i 12 KM (186 KM). Gdzie jednostka napędowa przeszła tak wiele zmian, że może być uznawana za nową konstrukcję. Ale to nie wszystko, na pokładzie Agusty znajdzie się również nowy komputer, który pozwala kierowcy wybrać jedną spośród ośmiu map silnika oraz kontrola trakcji drugiej generacji.

Jeżeli tylko zdecydujecie się na nową maszynę MV Agusty to będziecie w stanie jeździć z prędkością nawet 305 km/h. Takie próby radzimy jednak przeprowadzać na torze.

Marek Sworowski

Sidney Polak na skuterze - ZOBACZ WIĘCEJ

Motocykle: MV Agusta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.