Motocykl Arch z Cyberpunk 2077. Gracze nie wiedzą, że ta firma istnieje i do kogo należy

Osoby obserwujące rzeczywistość gry Cyberpunk 2077 zachwyciły się motocyklem Arch Nazare. On nie istnieje? To prawda. Tyle że to dopiero połowa informacji. Bo podobny jednoślad można kupić. Trzeba mieć jednak najpierw spory nadmiar gotówki.

O najciekawszych jednośladach opowiadamy również w tekstach publikowanych w serwisie Gazeta.pl.

Zaraz po premierze gry Cyberpunk 2077 opracowanej przez polski CD Projekt Red, w sieci pojawiła się wrzawa. Uwagę internautów skupił m.in. motocykl Arch Nazare. Czarno-żółty jednoślad robi piorunujące wrażenie! I niestety jest wyłącznie elementem rzeczywistości wirtualnej. Taki pojazd w rzeczywistości nie istnieje. Istnieje jednak coś innego.

Zobacz wideo 18-latek ulicami miasta jeździł motocyklem na jednym kole

Arch Nazare nie istnieje. Arch mimo wszystko produkuje motocykle

Nie ma takiego pojazdu, jak Arch Nazare. Istnieje jednak firma Arch Motorcycle i ona rzeczywiście produkuje wyjątkowe jednoślady oraz sama jest wyjątkowa. Przedsiębiorstwo powstało w roku 2011 w USA. A jednym z jej założycieli stał się legendarny, amerykański aktor Keanu Reeves. Historia marki zaczęła się w sposób jeszcze mnie oczekiwany. Bo pierwszym krokiem było opracowanie zmodyfikowanego Harley-Davidsona. To on stał się inspiracją dla pierwszych modeli Arch. Choć wspólnik Reevesa – Gard Hollinger początkowo nie chciał słyszeć o budowie nowej firmy. Przekonał go dopiero argument mówiący o stworzeniu unikalnego projektu, który będzie stanowić spuściznę obydwu panów na stałe zapisaną w historii motocyklowej.

Ciekawostka? Arch lubi świat wirtualny. Motocykl z logo marki pojawił się nie tylko w grze Cyberpunk 2077, ale również GTA Online. W tym przypadku twórcy produkcji wykorzystali jednak model, który naprawdę można kupić.

Arch ma w sprzedaży trzy modele. Ich ceny mogą być astronomiczne

W chwili obecnej na ofertę Arch składają się trzy motocykle. Mowa o modelu KRGT-1, 1S i Method 143. 1S i Method 143 to jednoślady zdecydowanie bardziej sportowe i agresywnie wyglądające. Choć mistrzem designu i tak jest Method 143. On przypomina bardziej pojazd koncepcyjny. Raczej nie spotyka się na drogach tak wyglądających motocykli. Każdy z jednośladów Arch korzysta z napędu przeszło 2-litrowego silnika. Moc trafia na tylne koło za pośrednictwem 6-biegowej przekładni.

Ile kosztują motocykle Arch? Tanie nie są. Używane egzemplarze można spotkać już za jakieś 85 tys. dolarów, czyli jakieś 360 tys. zł. Za nowy trzeba zapłacić nawet 150 tys. dolarów, czyli jakieś 639 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.