Pościg drogówki za 39-letnim motocyklistą. Dostał aż 56 pkt karnych!

Mandaty na łączną sumę prawie sześciu tysięcy złotych oraz 56 punków karnych otrzymał pewien 39-letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Brawurowa ucieczka zakończyła się kolizją z samochodem. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. To nie wszystko

W poniedziałek 27 marca policjanci z żagańskiej drogówki parolując okolice w miejscowości Iłowa, postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę. Ich uwagę przykuło niesprawne światło oraz przegięta tablica rejestracyjna. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyśpieszył. Cały pościg zarejestrowała kamera z policyjnego wideorejestratora. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Ucieczka zakończona kolizją i dotkliwą karą

Mężczyzna podczas swojej ucieczki prowadził w bardzo niebezpieczny sposób, popełniając przy tym wiele wykroczeń. Wkrótce brawurowa jazda zakończyła się czołową kolizją z oplem corsą. Policjanci wyskoczyli z radiowozu i schwytali uciekiniera. Jak się okazało, oprócz popełnionych na oczach funkcjonariuszy wykroczeń, miał jeszcze sporo za uszami.

Zobacz wideo

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko przekazał, że mężczyzna był już w przeszłości karany - "39-latek kierował pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Znajdował się pod działaniem środków odurzających, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC".

"No to może zajrzymy do bagażnika", czyli uprawnienia policjanta w czasie kontroli

Policjanci po podsumowaniu wszystkich wykroczeń, jakich dopuścił się motocyklista, wystawili mu mandaty na łączną kwotę ok. sześciu tysięcy złotych. W ciągu niespełna dwóch minut mężczyzna zasilił swoje konto 56 punktami karnymi. To jednak nie koniec problemów 39-latka - wkrótce odpowie przed sądem. Jak dodaje sierż. szt. Szlachetko - "Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowanie wbrew orzeczonemu zakazowi oraz znajdując się pod działaniem środków odurzających, grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat pięciu".

Więcej o: