Seniorka na środku ruchliwej drogi. Policjanci natychmiast zareagowali

Policjanci z Bydgoszczy opublikowali nagranie z kamer służbowych i pokazali, jak pomagają seniorce przejść przez ruchliwą drogę. Kobieta przekraczała jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W ostatnich dniach Polacy masowo odwiedzali groby najbliższych w związku z obchodami Wszystkich Świętych o Dnia Zadusznego. Ruch na drogach był wzmożony szczególnie w okolicach nekropolii, gdzie tłoczyli się piesi oraz rowerzyści. Przy wielu cmentarzach została zmieniona organizacja ruchu, a porządku pilnowali policjanci.

Jeden z policyjnych patroli złożony z funkcjonariuszy na motocyklach, zarejestrował w dniu 1 listopada niebezpieczne zachowanie pieszej w pobliżu jednego z cmentarzy w Bydgoszczy. Funkcjonariusze przemieszczając się na jednośladach zauważyli starszą kobietę, która postanowiła przekroczyć ruchliwą drogę w niedozwolonym miejscu.

 

Policjanci natychmiast udzielili wsparcia pieszej i wstrzymali ruch na ulicy Fordońskiej (na wysokości ulicy Skandynawskiej), aby seniorka zmierzająca na cmentarz, mogła bezpiecznie przejść. Choć zgodnie z prawem drogowym niedozwolone jest przechodzenie w tym miejscu przez jezdnię, kobiety nie ukarano mandatem. Funkcjonariusze zwrócili pieszej uwagę na nieprawidłowe zachowanie i związane z nim niebezpieczeństwo.

W komunikacie policyjnym na temat tego zdarzenia czytamy, że kobieta tłumacząc się mundurowym wyjaśniła, że miała daleko do przejścia dla pieszych, a ze względu na problemy zdrowotne nie byłaby w stanie do niego dojść.

Przypominamy, że piesi są zobowiązani do zachowania ostrożności, skupienia uwagi na tym co robią oraz do przestrzegania przepisów. Za nieuwagę oraz popełnianie wykroczeń piesi mogą być karani. O wysokości mandatów za poszczególne zachowania pisaliśmy TUTAJ.

Więcej wiadomości o zdarzeniach na drogach znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.