Rycerz Jedi na nowym Moto Guzzi V100 Mandello. Aktor z "Gwiezdnych Wojen" poprowadził zlot fanów marki

W ostatni weekend nad jeziorem Como odbyła się cykliczna impreza Giornate Mondiali Guzzi, czyli Światowe Dni Guzzi. Zgadnijcie, kto poprowadził paradę na nowym motocyklu Moto Guzzi V100 Mandello?

Tak, to był Ewan McGregor, aktor znany z wielu ról, ale najbardziej przylgnęła do niego etykieta Obi-Wana Kenobiego, szlachetnego rycerza Jedi ze space opery "Gwiezdne Wojny". Mało firm na świecie ma szczęście mieć tak fajnego i prawdziwego ambasadora jak Moto Guzzi.

Więcej wiadomości na temat motocykli znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Tak się składa, że szkocki aktor jest prawdziwym entuzjastą motocykli i wielkim fanem marki Moto Guzzi. Dlatego Włosi pewnie nawet nie musieli go specjalnie namawiać, żeby został jej ambasadorem w 2013 roku. Od tego czasu jest jej wierny.

Moto Guzzi rzadko wprowadza nowe produkty do sprzedaży, ale wkrótce na rynku znajdzie się zapowiadany od prawie roku model V100 Mandello, który ma szansę być prawdziwym przełomem w historii firmy.

To motocykl turystyczny z niedużą owiewką, w którym znalazło się mnóstwo technicznych nowości. Chodzi na przykład o chłodzony cieczą silnik V2 o charakterystycznym wzdłużnym układzie. Do tej pory jednostki napędowe Moto Guzzi były chłodzone powietrzem.

Nowy silnik jest kompaktowy i lekki mimo sporej pojemności 1042 cm3 i rozwija słuszną moc 115 KM oraz moment obrotowy 105 Nm przy 6750 obr./min. Kolejna nowość to hydrauliczne sprzęgło pracujące w kąpieli olejowej.

 

Moto Guzzi V100 Mandello powstał na stulecie firmy

Moto Guzzi V100 Mandello ponoć jest też pierwszym na świecie motocyklem z aktywną aerodynamiką. Ma specjalne skrzydełka na zbiorniku, które automatycznie ustawiają się w różny sposób, zależnie od prędkości i trybu jazdy, poprawiając opływ powietrza.

Jest też sporo elektroniki (m.in. IMU, tryby jazdy i półaktywne zawieszenie Ohlins), wyświetlacz TFT, elektrycznie ustawiana szyba, quickshifter i tempomat. Bardzo dużo nowości jak na Moto Guzzi. Oby nowy motocykl zachował oryginalny charakter tej marki. Rok temu poznaliśmy wszystkie szczegóły techniczne, teraz Włosi ujawnili cenę nowego modelu.

Na rynku włoskim zaczyna się od 15 499 euro za podstawową odmianę w czerwonym albo białym kolorze i rośnie do 17 999 euro za lepiej wyposażoną wersję S z charakterystycznym zielonym lub szarym lakierem.

Moto Guzzi V100 MandelloMoto Guzzi V100 Mandello fot. Moto Guzzi/marco campelli

Więcej o: