Bezwola Górne. 17-letnia motocyklistka zginęła po uderzeniu w drzewo

W wypadku drogowym zginęła 17-latka kierująca motocyklem marki Yamaha. Nastolatka straciła panowanie nad maszyną, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

W miejscowości Bezwola Górne w powiecie radzyńskim (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku drogowego. 17-latka kierująca motocyklem na prostym odcinku drogi zjechała z jezdni, a następnie uderzyła w drzewo.

Do wypadku doszło w sobotę 20 sierpnia około godziny 17:30. Ze wstępnych ustaleń radzyńskich policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca motocyklem Yamaha YZF-125 z nieznanych jak dotąd przyczyn zjechała na prawe pobocze, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo.

Świdnik. Kierowca bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w motocyklistęWypadki motocyklistów. Więcej niż przed rokiem, ale mniej niż w 2020 r.

Mieszkanka gminy Wohyń pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji nie przeżyła. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku.

Apel o ostrożność i rozwagę

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien podczas jazdy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy wydaje się, że dobre warunki sprzyjają bezpiecznej jeździe. Kierujący mają obowiązek przestrzegania podstawowych zasad bezpiecznej jazdy, unikać brawury i dostosowywać szybkość do ograniczeń prędkości. Wszyscy zmotoryzowani powinni mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i innych uczestników ruchu.

Przypominamy, że tylko posiadanie stosownych uprawnień do kierowania pojazdami pozwala legalnie poruszać się drogach określonymi sprzętami. Poza tym nawet jeśli ma się prawo jazdy, popełnienie małego błędu może doprowadzić do wypadku drogowego. Wystarczy chwila nieuwagi, utrata koncentracji, gwałtownie wykonany manewr czy zbyt wysoka prędkość, aby doszło do tragedii. O ile kierujący samochodem jest całkiem nieźle chroniony elementami karoserii pojazdu, tak przy roztrzaskaniu motocykla dochodzi do poważnych obrażeń ciała, które często kończą się śmiercią.

Więcej o: