Przewoził busem kradziony motocykl. Tłumaczył, że dostał od nieznajomego

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali pochodzący z kradzieży motocykl. Mężczyzna przewożący jednoślad busem tłumaczył, że dostał go od nieznajomego.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, którzy w codziennej służbie koncentrują się m.in. na weryfikacji autentyczności dokumentów przedstawianych podczas kontroli drogowych, a także legalności pochodzenia kontrolowanych pojazdów, w poniedziałek 1 sierpnia trafili na podejrzany motocykl.

Mundurowi prowadzący wyrywkowe kontrole zmotoryzowanych, wytypowali i skierowali do zatrzymania samochód dostawczy. W części ładunkowej furgonu funkcjonariusze znaleźli motocykl BMW R 1250 GS Adventure wyprodukowany w 2022 roku. Wartość sprzętu oszacowali na około 100 tysięcy złotych.

BMW X5 pochodzące z kradzieżyDwa kradzione samochody marki BMW odzyskane na granicy

Busem kierował 21-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów należących do jednośladu. Na zadane pytanie skąd ma motocykl, odpowiedział, że dostał go od nieznanego mu mężczyzny. Za kwotę 200 euro zgodził się przewieźć BMW w wyznaczone miejsce na terenie Polski.

Transportowane busem BMW okazało się pochodzić z przestępstwa dokonanego na terytorium Niemiec. Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem motocykla, który potwierdził jego kradzież. Białoruski kierowca został zatrzymany za posiadanie pojazdu pochodzącego z przestępstwa.

BMW R 1250 GS Adventure to model plasujący się w kategorii ciężkich turystycznych enduro, bardzo dobrze spisujący się na wyboistych bezdrożach. Ważący około 260 kg sprzęt i wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań wpływających na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Motocykl ten jest napędzany 2-cylindrowym silnikiem typu bokser o mocy 136 KM i 143 Nm. Prędkość maksymalnego przekracza 200 km/h.

Zobacz wideo Policja odebrała nowe motocykle BMW
Więcej o: