Hondziarze ruszyli na niesamowitą wyprawę. Odkładali ją przez ponad dwa lata

Właśnie trwa Honda Adventure Roads 2022, motocyklowa wyprawa przez Islandię zorganizowana przez Hondę. 45 zawodowców i amatorów przemierza surową wyspę wszerz i wzdłuż.

Pomysł zorganizowania kolejnej wyprawy pod hasłem Honda Adventure Roads, tym razem na Islandii, narodził się kilka lat temu, ale został odłożony ze względu na epidemię koronawirusa. W końcu udało się go wprowadzić w życie.

Więcej informacji na temat motocykli znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Taka podróż po bezdrożach to nie lada gratka dla właścicieli Hondy CRF1100L, czyli słynnej AfricaTwin. "Afryka" to jeden z najlepszych motocykli klasy adventure w historii, depcze mu po piętach (albo odwrotnie) chyba tylko seria BMW GS.

Najnowszy model z serii Africa Twin jest w sprzedaży od 2016 roku i wrócił na rynek po kilkunastoletniej przerwie. Dwucylindrowy silnik paralell-twin o poj. 1084 cm3 nie imponuje mocą 102 KM, ale motocykl ma wyjątkowe własności terenowe, jest niesamowicie wszechstronny i wytrzymały.

W sprzedaży są dostępne dwie wersje: standardowy bardziej zwinny model z wysoką szybą i jego wyprawowa odmiana Adventure Sports z powiększonym zbiornikiem i bardziej zaawansowanym zawieszeniem Showa EERA. Każda może być za dopłatą wyposażona w patent Hondy, dwusprzęgłową zautomatyzowaną skrzynię biegów DCT.

 

Honda Adventure Roads. Gejzery jadły im z ręki

Właśnie takimi maszynami 45 motocyklistów wybrało się na podbój Islandii. Część to zawodowcy z zespołu HRC — wśród nich znalazł się zwycięzca rajdu Dakar Ricky Brabec i 4-krotny mistrz świata w motokrosie Dave Thorpe — ale inni są kompletnymi amatorami. To między innymi klienci Hondy i influencerzy. Wszyscy pomagają sobie wzajemnie i bawią się dobrze. Codzienne podkasty z wyprawy można obserwować na facebookowym fanpage'u firmy, koncie Instagram i kanale YouTube. Oba są założone przez centralę Hondy, bo taka podróż, a w szczególności entuzjazm jej uczestników jest najlepszą reklamą ich produktów.

Niemcy, policja, zdjęcie ilustracyjneOgraniczenie prędkości tylko dla motocyklistów. W Niemczech posypały się mandaty

Wyprawa powoli dobiega końca, dzisiaj uczestnicy pokonują ostatni etap, dlatego jest już sporo spektakularnych filmów do oglądania. Na pewno wszyscy będą długo wspominać tę niesamowitą przygodę i księżycowy krajobraz na Islandii. Jednego i drugieo trochę im zazdrościmy.

Honda CRF1100L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTSHonda CRF1100L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS fot. Honda

Więcej o: