Honda sprzedała w Polsce 3 tys. skuterów PCX125. To europejski hit

Honda PCX125 to bestseler w swojej kategorii na wszystkich rynkach Europy. Na wielu z nich zajmuje szczyt podium. W Polsce PCX125 znalazł już 3 tys. nabywców.

Skutery Hondy wręcz kulturowy, a nie tylko handlowy fenomen. Nieduże jednoślady opanowały dolny segment rynku na niemal całym świecie, a model Super Cub zmotoryzował Wietnam i połowę Dalekiego Wschodu — jest najczęściej kupowanym pojazdem silnikowym na Ziemi.

Więcej wiadomości o jednośladach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Supercub sprzedaje się jak świeże bułeczki w krajach rozwijających się, a w Polsce święci sukcesy znacznie bardziej zaawansowany technicznie model: Honda PCX125. Kilka dni temu sprzedał się 3-tysięczny egzemplarz w kraju. Zadowolony klient warszawskiego dealera MCS otrzymał dodatkowo kupon na akcesoria o wartości 1000 zł.

Honda PCX125 jest w sprzedaży na Starym Kontynencie od 2010 roku. Ma dostarczać komfort jazdy (Personal Comfort — PC) na najwyższym poziomie, co w nazwie PCX symbolizuje ostatnia litera. Nie pytajcie dlaczego.

PCX125 jest skuterem dla posiadaczy prawa jazdy kat. A i B. Jego chłodzony cieczą silnik eSP+ ma pojemność 125 cm3 o mocy 12,5 KM, a rozmiary oraz waga (130 kg) sprawiają, że jest świetny do jazdy w mieście. Ale takie są też skutery konkurencji.

Suzuki GSX-S 125Masz prawo jazdy kategorii B? możesz jechać motocyklem do 125 cm3, ale czy powinieneś?

HONDA PCX125HONDA PCX125 fot. Honda

Dlaczego Honda PCX125 jest taka popularna? Rynek jest pełny dobrych skuterów

Czemu Honda zawdzięcza ten sukces? Chyba chodzi o dopracowanie konstrukcji, wysoką jakość wykonania, praktyczność, legendarną trwałość i atrakcyjną cenę. Honda PCX125 ma pod siedzeniem schowek o pojemności aż 30,4 l, w którym zmieści się integralny kask i zakupy jednocześnie. Ważny jest też komfort codziennej jazdy.

Dlatego siedzisko skutera Honda PCX zostało wyprofilowane tak, by nawet dłuższa jazda nie męczyła kierowcy i pasażera, a pozycja za kierownicą i kształt kanapy umożliwiał łatwy dostęp do podłoża niższym osobom. Poza tym zwiększono ilość miejsca na stopy na stopniach.

Aktualnie oferowany model jest wyposażony w oświetlenie LED, gniazdo ładowania USB-C w schowku na rękawiczki, bezkluczykowe uruchamianie i panoramiczny wyświetlacz LCD. Cena takiego jednośladu to 14 400 zł. To bezpretensjonalny, ale skuteczny środek transportu w mieście o bardzo niskiej emisji CO2 (49 g/km). Brzmi jak reklama? Być może, ale potwierdzeniem zalet są wyniki sprzedaży. 3 tys. polskich klientów nie może się mylić.

Więcej o: