Policjanci ustawili pachołki i ćwiczyli na zamkniętym odcinku drogi

Bezpieczna i efektywna jazda motocyklem jest niezwykle ważna w codziennej pracy policjantów oraz ratowników medycznych. Mundurowi stale doskonalący swoje umiejętności, urządzili szkolenie na zamkniętym odcinku drogi.

Policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach i pełnią służbę na motocyklach, stanowią istotne wsparcie dla służby w ruchu drogowym. Duża mobilność i skuteczność jednośladów pozwala osiągać wymierne efekty w zwalczaniu niebezpiecznych zachowań na drodze.

Szkolenie motocyklistów odbyło się na zamkniętym jeszcze dla ruchu nowym odcinku dwujezdniowej drogi krajowej numer 61 w Konarzycach. Awaryjne hamowanie, dynamiczne pokonywanie zakrętów czy zawracanie na ograniczonej szerokości jezdni - to tylko niektóre z elementów jazdy służbowym motocyklem, które ćwiczyli policjanci z Podlasia. Razem z nimi swoje umiejętności doskonalili ratownicy medyczni z białostockiego pogotowia ratunkowego.

Zobacz wideo

Motocykl „nie wybacza błędów". W przypadku wywrotki bądź zderzenia motocyklisty nie chroni nic poza odzieżą i kaskiem. Stąd niezwykle istotne jest opanowanie i zachowanie spokoju.

Funkcjonariusze skupili się na doskonaleniu umiejętności podczas nagłego zatrzymania, omijania przeszkód, dynamicznego pokonywanie zakrętów czy zawracania motocyklem na ograniczonej szerokości. Ćwiczyli także technikę jazdy, która jest bardzo ważna zarówno w działaniach pościgowych, jak i w codziennej jeździe motocyklami.

Przypominamy, że wszyscy zmotoryzowani powinni pamiętać o zwracaniu szczególnej uwagi na motocyklistów i spoglądaniu w lusterko. Kierujący jednośladami tak samo, jak kierowcy samochodów, mają obowiązek przestrzegania podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy, unikać brawury i dostosowywać szybkość do ograniczeń prędkości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.