Motocykliści przeginają z szybkością. Obszar zabudowany nie ma znaczenia

Policjanci każdego dnia wyłapują zmotoryzowanych poruszających się z nadmierną prędkością. Wśród kierowców łamiących przepisy nie brakuje motocyklistów, dla których "setka" na liczniku to dosłownie chwila.

Wiosenna aura sprzyja miłośnikom jednośladów. Wyższe temperatury oraz słoneczne dni sprawiają, że na drogi wyjeżdża coraz więcej motocykli. Wielu kierowców jeżdżących na "dwóch kółkach" niestety źle zaczyna rozpoczęcie sezonu. Wsiadanie na maszynę i niemal z marszu odkręcanie manetki do oporu, w dodatku w obszarze zabudowanym, to proszenie się o kłopoty.

Przesadzenie z szybkością czy wykonanie niebezpiecznego manewru, może skończyć się wypadkiem. Motocyklistów nie stosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz lekceważących ograniczenia prędkości, wyłapują na drogach policjanci dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jazda pojazdem mechanicznym z nadmierną szybkością szczególnie w obszarze zabudowanym, wiązać się może nie tylko utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim z zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu.

Zobacz wideo

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na co dzień pełniący służbę w grupie Speed, poinformowali o wyeliminowaniu z ruchu kilku niepokornych kierowców. Podczas patrolowania warszawskich ulic mierzyli prędkość motocykli i dokonywali natychmiastowych interwencji. Sytuacje te można obejrzeć na zamieszczonym filmie.

Jeden z motocyklistów jechał ulicą Płowiecką w Warszawie. W miejscu gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 50 km/h, pędził aż 113 km/h. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2000 zł i 10 punktów oraz zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.

Kolejne dwa wykroczenia zostały ujawnione na Trasie Siekierkowskiej – na odcinku, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 80 km/h. Motocykliści poruszali się z prędkością 135 km/h i 134 km/h.  Przekroczyli dopuszczalną prędkość odpowiednio o 55 km/h i 54 km/h. Na obu kierujących policjanci nałożyli mandaty karne po 1500 zł, a do ich konta dopisali po 10 punktów.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze przestrzegali przepisów i poruszali się z prędkością dostosowaną do warunków na drodze i obowiązujących limitów oraz zapewniającą panowanie nad pojazdem. Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA