Mijanki, ósemki, długie proste. Tak wygląda policyjne szkolenie z jazdy motocyklem

Podnoszenie umiejętności dynamicznego prowadzenia służbowych motocykli pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wszystko po to, aby jazda na jednośladach była dla policjantów łatwa, przyjemna i bezpieczna.

Funkcjonariusze, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach i pełnią służbę na motocyklach, co jakiś czas doskonalą swoje umiejętności. W jednym z ośrodków doskonalenia jazdy na terenie Wielkopolski pojawili się policjanci ze Śląska. Mundurowi z Mikołowa, Gliwic i Katowic szkolili kierowanie motocyklem szosowym.

Efektywne i bezpieczne prowadzenie pojazdów służbowych jest niezwykle ważne w codziennej pracy policjantów. W Bednarach po raz 10. odbyło się szkolenie pod nazwą "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego". Kurs został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Funkcjonariusze jeździli na nowoczesnych jednośladach BMW R 1250 RT, które wkrótce zasilą flotę śląskiego garnizonu. Łącznie do flot w całej Polsce trafi 478 takich jednośladów. Wartość przetargu obejmującego te maszyny to ponad 60 mln złotych.

Bogaty program doskonalenia, pozwolił mundurowym nabrać nowych umiejętności. Jak czytamy w komunikacie prasowym, podczas zajęć teoretycznych i praktycznych znalazły się: próby jazdy sprawnościowej na czas, w tym, między innymi, jazda po okręgu oraz slalomem. Oprócz tego policjanci kształtowali umiejętności z zachowania właściwej pozycji na motocyklu, prawidłowego utrzymania toru jazdy i wyczucia maszyny podczas awaryjnego hamowania, połączonego z ominięciem przeszkody.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA