Kawasaki postanowiło uczcić 50-lecie modelu "Z". Po co raz - aż cztery razy!

Pięćdziesiąt lat po premierze pierwszego modelu rodziny "Z" - Super Four Z1 z 1972 roku, Kawasaki wprowadza do sprzedaży jubileuszową kolekcję modeli Z 50th Anniversary.

Dynamiczna stylistyka modelu Z900 zdobyła wielu fanów od czasu jej wprowadzenia na rynek. Dzięki agresywnej linii dopasowanej do dynamicznej charakterystyki, limitowana seria Supernaked Z900 na 50-tą rocznicę rodziny "Z" pokryta została lakierem Firecracker Red znanym z modelu Z1100GP, dominującego na rynku w latach 80-tych. Ten odcień czerwieni (który występował również na legendarnym GPZ900R) był wówczas charakterystycznym kolorem Kawasaki. Kolejny wizualny akcent, którym może pochwalić się limitowana wersja, to złoty widelec oraz rama w błyszczącej czerni.

Z900 Z 50th Anniversary będzie dostępny sezonie 2022 zarówno jako model o pełnej mocy, jak i w specyfikacji 70 kW czyli na kategorię prawa jazdy A2.

Limitowana przyjaźń

Limitowanej wersji rocznicowej doczekał się też Kawasaki Z650 o niewielkiej szerokości i wyposażony w rzędowy dwucylindrowy silnik. Intensywny czerwony kolor, przygotowany dla rocznicowych modeli, czyni agresywną stylizację "zetki" jeszcze bardziej efektowną. Ciemnoniebieskie i srebrne akcenty podkreślają czerwony lakier i podobne jak pozostałe modele jubileuszowe, emblemat "Z" i logo Kawasaki są wykończone w kolorze złotym, co dodatkowo odróżnia limitowaną kolekcję od ich standardowych odpowiedników. Do tego obręcze w kolorze czerwonym ze srebrnymi paskami, specjalna skórzana kanapa oraz pamiątkowe logo "Z 50th" na przednim błotniku.

Kawasaki Z650RS 50th AnniversaryKawasaki Z650RS 50th Anniversary Kawasaki

Jeszcze bardziej poszerzając gamę Retro Sport, Kawasaki powróciło do korzeni marki Z, wybierając kultowy wzór "Fireball" oryginalnego Z1 dla jubileuszowych edycji modeli retro Z900RS i Z650RS. Specjalnie dla tych modeli opracowano proces lakierowania. "Cukierkowy" kolor zbiornika paliwa i karoserii jest nakładany warstwami, aby wydobyć głęboką, błyszczącą teksturę. Uzupełnieniem bogatej kolorystyki są ramy obu maszyn wykończone w czarnym połysku i posiadające specjalną skórę siedziska o odmiennej od standardowego modelu fakturze, a także przeszycia w innym kolorze. Oba modele posiadają złote koła i emblematy "Double Overhead Camshaft", które przypominają przeszłość i pokazują logo "Z 50th" na górze zbiornika.

Rzadko zdarza się, aby rodzina modeli marki przetrwała dekadę, nie mówiąc już o pięciu. A jednak rodzina Kawasaki "Z" rośnie w siłę. W 2022 roku pojawią się aż cztery modele gamy "Z 50th", stanowiących część obchodów i ponadczasowej więzi między Kawasaki a rzeszą wiernych fanów, zarówno tych dotychczasowych, jak i dołączających do marki.

Poniżej zestawienie cen modeli 50th Anniversary:

  • Z650 FIRECRACKER RED - 36 800 zł;
  • Z900 FIRECRACKER RED - 50 100 zł;
  • Z650RS CANDY DIAMOND BROWN - 41 800 zł;
  • Z900RS CANDY DIAMOND BROWN - 63 200 zł.

Kawasaki Z900RS 50th AnniversaryKawasaki Z900RS 50th Anniversary Kawasaki

Kawasaki Z900RS 50th AnniversaryKawasaki Z900RS 50th Anniversary Kawasaki

Więcej o:
Copyright © Agora SA