Rodzina się powiększa. Ducati wprowadza dwa nowe Scramblery - Urban Motard i 1100 Tribute PRO

Ducati właśnie zaprezentowało dwa nowe Scramblery, które pojawią się na rynku w 2022 roku. Do rodziny dołączy miejski Urban Motard i 1100 Tribute PRO, który ma być swego rodzaju hołdem dla silników chłodzonych powietrzem, które po raz pierwszy w Ducati pojawiły się 50 lat temu.

Więcej treści motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nowe modele z rodziny Scrambler pokazano w drugim odcinku internetowej serii Ducati World Premiere - cyklu, który można oglądać na YouTube.

 

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO został stworzony, aby oddać hołd historii dwucylindrowego silnika chłodzonego powietrzem, pięćdziesiąt lat po tym, jak po raz pierwszy został zamontowany w motocyklu Ducati, czyli w 1971 roku. Stworzony z myślą o miłośnikach nowoczesnych maszyn i jednocześnie entuzjastach klasycznych motocykli, Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO hołduje osiągnięciom producenta motocykli z Borgo Panigale. Centro Stile Ducati zainspirowało się kultowymi elementami Ducati z lat 70-tych, takimi jak specjalne malowanie "Giallo Ocra", logo Ducati z tamtych czasów zaprojektowane przez Giugiaro oraz czarne szprychowe koła. Kolejne charakterystyczne detale stylistyczne to okrągłe lusterka i siedzisko z przeszyciami.

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRODucati Scrambler 1100 Tribute PRO Ducati

Z technicznego punktu widzenia, motocykl posiada cechy charakterystyczne dla rodziny Ducati Scrambler 1100 PRO. Ma oryginalny design, podwozie zapewniające zwinność i elastyczny silnik o pojemności 1 079 cm3, który generuje 86 KM mocy przy 7 500 obr./min i 88 Nm momentu obrotowego przy 4 750 obr./min.

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO jest wyposażony w trzy tryby jazdy. Każdy z nich zmienia charakterystykę oddawania mocy i poziom ingerencji kontroli trakcji. Ponadto, dzięki przedniemu reflektorowi z panelem LED do jazdy dziennej, motocykl jest zawsze widoczny i rozpoznawalny, nawet w ciągu dnia.

Ducati do miasta

Kolejnym nowym modelem na 2022 rok jest Ducati Scrambler Urban Motard – motocykl stworzony specjalnie do miasta, wyróżniający się stylem, sportowym charakterem i dający mnóstwo frajdy. Centro Stile Ducati postawiło na nowe malowanie, które łączy biel Star White Silk i czerwień Ducati GP '19 Red w energicznej grafice, inspirowanej światem sztuki ulicznej i graffiti. Motocykl napędzany jest silnikiem L-twin o pojemności 803 cm3 z rozrządem desmodromicznym (zaworami w silniku sterują krzywki, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania sprężyn domykających), który generuje 73 KM mocy przy 8 250 obr./min i 66 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 5 750 obr./min.

17-calowe koła szprychowe, wysoki przedni błotnik, płaskie siedzisko i tablice na numery boczne to wyraźne nawiązania do świata Motard. Model wyposażony jest w reflektor LED do jazdy dziennej, znak rozpoznawczy wszystkich nowych Scramblerów.

Ducati Scrambler Urban MotardDucati Scrambler Urban Motard Ducati

Multimedialny motocykl

Nowe modele Scramblera są przystosowane do współpracy z systemem Ducati Multimedia System (DMS), który umożliwia połączenie smartfona z motocyklem poprzez Bluetooth. Standardowo mają również gniazdo USB umieszczone pod siedzeniem.

Ducati Scrambler Urban Motard dołącza do gamy osiemsetek z krainy "Land of Joy", obok modeli Icon, Icon Dark, Nightshift i Desert Sled. Z kolei model 1100 Tribute PRO należy do rodziny najmocniejszych motocykli z rodziny Ducati Scrambler, wraz z 1100 Dark PRO i 1100 Sport PRO. Obydwa nowe Scramblery będą dostępne w wersji 35 kW dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Ducati Scrambler Urban MotardDucati Scrambler Urban Motard Ducati

Ducati Scrambler Urban MotardDucati Scrambler Urban Motard Ducati

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.