Ducati rusza z Red Track Academy. Włoskie motocykle opanują tor Jastrząb

Jazda motocyklem wymaga wprawy, a najwięcej można jej nabrać podczas zajęć na torach czy w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Ducati rusza z Red Track Academy - szkoleniem, na którym pasjonaci włoskich motocykli będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim doskonalić swoje umiejętności.

Zbliża się wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów Ducati. 26 czerwca na Torze Jastrząb odbędzie się całodniowy trening torowy Red Track Academy. Motocykliści wraz z innymi właścicielami motocykli Ducati, pod okiem profesjonalnych instruktorów i w bezpiecznych warunkach, będą mogli szlifować swoje umiejętności. Drogi publiczne nie są dobrym miejscem do sprawdzania możliwości swoich lub swoich maszyn. Dlatego Ducati organizuje wydarzenie, na którym szaleć można do woli, ale bezpiecznie.

Red Track Academy to impreza motocyklowa organizowana przez Ducati Polska oraz JC Group na Autodromie Jastrząb koło Radomia. W sobotę 26 czerwca na treningowo-szkoleniowym obiekcie nie zabraknie emocji i świetnej zabawy. Dzień rozpocznie się od przygotowania teoretycznego i ćwiczeń w poszczególnych sekcjach toru, a w drugiej jego części podzieleni na grupy uczestnicy będą mieli okazję pojeździć pełną nitką toru o długości około 1700 metrów w 15-minutowych sesjach.

Ducati Monster Attack - trackday na torze DrivelandDucati Monster Attack - trackday na torze Driveland Ducati

Ducati Monster Attack - trackday na torze DrivelandDucati Monster Attack - trackday na torze Driveland Ducati

Harmonogram wydarzenia:

  • 8:00 - 8:50 Rejestracja
  • 9:00 - 9:30 Przywitanie uczestników i część teoretyczna
  • 9:30 - 9:50 Przygotowanie do jazdy
  • 9:50 - 10:50 Zajęcia praktyczne w grupach - doskonalenie techniki jazdy
  • 10:50 - 11:10 Przerwa
  • 11:10 - 12:10 Zajęcia praktyczne w grupach - doskonalenie techniki jazdy
  • 12:10 - 12:30 Przerwa
  • 12:30 - 13:30 Zajęcia praktyczne w grupach - doskonalenie techniki jazdy
  • 13:30 - 14:00 Lunch
  • 14:00 - 17:00 Jazdy treningowe pełną nitką toru

Wjazd na tor wymaga w pełni sprawnego pojazdu oraz specjalnego stroju zapewniającego bezpieczeństwo, czyli jedno- lub dwuczęściowego kombinezonu skórzanego bądź tekstylnego z atestowanymi ochraniaczami, twardych butów chroniących kostkę, rękawic motocyklowych oraz kasku z homologacją. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w szkoleniu może wziąć każdy właściciel motocykla marki Ducati. Koszt udziału w szkoleniu to 599 zł, a zapisywać można się przez stronę JC Group.

Ducati Panigale V4Ducati Panigale V4 Ducati

Ducati Panigale V4Ducati Panigale V4 Ducati

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.