Normy emisji docierają też do motocykli. Ducati modyfikuje modele Hypermotard

Normy emisji spalin dotyczą nie tylko samochodów, ale także motocykli. O ile w przypadku aut mówimy o Euro 6d, tak motocykle obowiązuję normy Euro 5. Ducati właśnie dopasował modele z gamy Hypermotard do obowiązujących przepisów.

Zaktualizowana na rok modelowy 2022 gama Hypermotardów została dostosowana do europejskiej normy emisji spalin Euro 5. Rodzina funbike'ów z Borgo Panigale składa się z trzech modeli:

  • Hypermotard 950,
  • Hypermotard 950 RVE,
  • Hypermotard 950 SP.

Ducati Hypermotard 950 SPDucati Hypermotard 950 SP Ducati

Każda z wersji pozwala zarówno dobrze bawić się na zakrętach, jak i łatwo radzić sobie w ruchu miejskim. Stylistyka Hypermotarda z charakterystycznym "dziobem" inspirowana jest wyglądem motocykli supermoto. Podwójnie zakończony układu wydechowy umieszczony pod kanapą, kratownicowa rama odsłaniająca elementy mechaniczne i wąska sylwetka podkreślają lekkość konstrukcji. Ergonomia motocykla, wywodząca się ze świata motardów, zapewnia wyprostowaną, wygodną pozycję do jazdy z szeroko rozłożonymi łokciami, co przekłada się na świetną kontrolę nad pojazdem.

Nowe malowanie

Nowe malowanie wersji SP nawiązuje kolorystyką do świata MotoGP oraz do motocrossowego freestyle’u. Hypermotard 950 SP to najwyższy wariant modelu i wyróżnia się od pozostałych dwóch wersji zawieszeniem Ohlins o zwiększonym skoku, kutymi kołami Marchesini oraz quickshifterem w górę i w dół Ducati Quick Shift EVO, który dostępny jest w standardzie.

Ducati Hypermotard 950 SPDucati Hypermotard 950 SP Ducati

Dwucylindrowy silnik Ducati Testastretta 11° o pojemności 937 cm3 generuje moc 114 KM przy 9000 obr./min i rozwija maksymalny moment obrotowy 96 Nm przy 7250 obr./min. Po dostosowaniu jednostki do normy Euro 5 wartości mocy i momentu obrotowego nie uległy zmianie.

Hypermotard 950 w kolorze Ducati Red, Hypermotard 950 RVE z malowaniem inspirowanym graffiti oraz Hypermotard 950 SP w nowej odsłonie zaczną pojawiać się u dealerów Ducati w czerwcu i będą dostępne także w wersjach o ograniczonej mocy dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Ducati Hypermotard 950 SPDucati Hypermotard 950 SP Ducati

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.