Wjechała pod samochód, wioząc rowerem koleżankę na kierownicy

Rowerowa przejażdżka dwóch nastolatek, które we dwie poruszały się jednym rowerem, zakończyła się potrąceniem. Prowadząca jednoślad zjechała z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód.

Do niebezpiecznego zdarzania z udziałem dwóch nieletnich doszło w piątek 13 października w Krasnymstawie. Około godziny 14:00 na ulicy Matysiaka 12-letnia dziewczyna jadąca rowerem, wioząc na kierownicy 13-letnią koleżankę, nie zachowała ostrożności i po zjeździe z chodnika wpadła wprost przed maskę przejeżdżającego auta. Kierowca Renault Trafic wyjeżdżający z ul. Pocztowej na szczęście potrącił nastolatki przy niewielkiej prędkości. Zdarzenie to zostało zarejestrowane kamerą monitoringu.

Zobacz wideo Wjechała pod samochód, wioząc rowerem koleżankę na kierownicy

Skończyło się na otarciach i siniakach

Nieletnim mimo upadku na jezdnię nic poważnego się nie stało. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała jedną z dziewczyn na badania do szpitala. Szczęśliwie skończyło się jedynie na otarciach i siniakach.

Jak poinformowali policjanci, na miejscu przebadano kierującego Renault na obecność alkoholu w organizmie - mężczyzna był trzeźwy. Wiadomo również, że informację w sprawie nieodpowiedzialnego zachowania nastolatek policjanci przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich. O podobnych zdarzeniach można przeczytać na stronie głównej Gazeta.pl.

Przypominamy, że rowerzystom zabrania się:

  • jazdy rowerem po chodniku,
  • przewożenia osób na kierownicy/ramie roweru,
  • jazdy obok innego uczestnika ruchu drogowego,
  • jazdy bez trzymania kierownicy oraz bez trzymania nóg na pedałach,
  • czepiania się innych pojazdów,
  • jazdy po zmroku i w tunelu bez włączonych świateł (białe z przodu, czerwone z tyłu),
  • wjeżdżania na drogę z pierwszeństwem bez uprzedniego sprawdzenia czy manewr ten jest dozwolony i bezpieczny.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.